PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie firmy chcą dostarczyć nowe autobusy do Wrocławia

  • JS    21 marca 2018 - 23:26
Dwie firmy chcą dostarczyć nowe autobusy do Wrocławia
Przetarg dotyczy dostawy 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, przegubowych autobusów komunikacji miejskiej (fot. pixabay.com)

Firma EvoBus Polska (dystrybutor Mercedes-Benz) i MAN Truck & Bus Polska chcą dostarczyć 50 nowych, przegubowych autobusów dla Wrocławia. MPK otworzyło oferty w przetargu.
Przetarg dotyczy dostawy 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, przegubowych autobusów komunikacji miejskiej. Pojazdy będą wyposażone klimatyzację, monitoring, system zapowiedzi głosowych wewnętrznych i zewnętrznych i system informacji pasażerskiej. W przetargu oferty złożyły dwie firmy.

Teraz MPK Wrocław ma czas, aby je przeanalizować i wybrać dostawcę nowej floty. To kolejny etap dużej wymiany taboru MPK na nowy. Tym razem nie będzie to jednak dzierżawa, jak w przypadku 60 mercedesów jeżdżących od 8 marca po wrocławskich ulicach, ale zakup. 

Pozyskanie na własność pojazdów jest warunkiem dofinansowania tej inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Unia Europejska pokryje 44 mln zł z tego zakupu. Głównym celem projektu i warunkiem, który musi spełnić przewoźnik, jest ograniczenie szkodliwej emisji do środowiska. Dzięki dostawom nowych autobusów i likwidacji najstarszych pojazdów z przestarzałymi normami spalania, MPK Wrocław obniży szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 procent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pyra, 2018-03-22 07:32:38

    Niezależnie, która z tych firm wygra to prawdziwymi wygranymi będą pasażerowie.