PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie oferty na przewozy kolejowe w woj. pomorskim

  • PAP    29 maja 2015 - 18:58

PKP SKM w Trójmieście i Przewozy Regionalne złożyły oferty w przetargu ogłoszonym przez samorząd Pomorskiego na świadczenie kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa.
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, Małgorzata Pisarewicz poinformowała, że w piątek (29 maja) otwarto oferty na przewozy kolejowe w województwie. W części przetargu pod nazwą "Aglomeracja" obejmującym połączenia kolejowe w Trójmieście, czyli obsługę Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i nowo zbudowanej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) wpłynęła jedna oferta złożona przez PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o., która chce za to prawie 68 mln zł.

Przewoźnik miałby obsługiwać linię PKM z Gdańska Głównego do Gdyni, Kartuz i Kościerzyny przez port lotniczy, która ma być uruchomiona 1 września oraz trasę z Wejherowa przez Gdynię i Gdańsk do Tczewa, po której jeżdżą teraz pociągi SKM.

Nowego przewoźnika poznamy w czerwcu

Pisarewicz podała, że w części przetargu pod nazwą ""Regionalne" i dotyczącym obsługi trasy Gdynia-Słupsk/Ustka oferty złożyły: Przewozy Regionalne Sp. z o.o. na kwotę 13,7 mln zł i PKP SKM Sp. z o.o. w Trójmieście na kwotę 13,1 mln zł.

Przetarg obejmuje okres świadczenia usług przewozowych do końca 2016 roku.

Pisarewicz poinformowała, że przetarg zostanie rozstrzygnięty przez Zarząd Województwa Pomorskiego po szczegółowym przeanalizowaniu przez Komisję Przetargową złożonych ofert. Oceniła, że decyzja w sprawie wyłonienia przewoźników powinna zapaść w czerwcu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.