PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie oferty ostateczne na budowę bloków

  • PAP    2 sierpnia 2011 - 00:34
Dwie oferty ostateczne na budowę bloków

Dwa konsorcja złożyły oferty ostateczne w przetargu na budowę w PGE Elektrownia Opole dwóch nowych bloków energetycznych o mocy brutto 800-900 MW każdy - podała PGE w komunikacie prasowym, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje.
Oferty złożyły: konsorcjum Alstom Power Sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH oraz konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa.

"Kolejnym etapem postępowania będzie ocena i analiza ofert, która może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy" - napisano w komunikacie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najniższą ofertę w przetargu złożył Alstom. Wartość oferty to 11,021 mld zł brutto. Konsorcjum, w skład którego wchodzą Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa złożyło ofertę o wartości 11,558 mld zł brutto.

PGE chce wybudować w Opolu dwa bloki opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1.600-1.800 MW.

PGE podała, że termin realizacji zamówienia od wydania polecenia rozpoczęcia prac wynosi 54 miesiące w odniesieniu do bloku nr 5 oraz 62 miesiące dla bloku nr 6.

Zamówienie będzie realizowane w formule EPC (engineering, procurement, construction) - projektowanie, dostawa, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji, serwis w okresie gwarancyjnym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.