PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwóch chętnych na PKS-y w Koninie i Gnieźnie

  • PAP    7 grudnia 2010 - 13:29
Dwóch chętnych na PKS-y w Koninie i Gnieźnie

Dwóch inwestorów odpowiedziało na zaproszenie resortu skarbu do negocjacji w sprawie kupna Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie oraz w Gnieźnie.
Są to spółki: Veniro w Warszawie oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Petromot w Skulsku. W przypadku obu PKS-ów chodzi o sprzedaż udziałów stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów.

Negocjacje mają dotyczyć głównie ceny za sprzedawane udziały oraz programu rozwoju przedsiębiorstw. Chodzi m.in. o podwyższenie kapitału zakładowego, a także o zobowiązania inwestycyjne.

PKS w Koninie świadczy usługi przewozu ludzi głównie na terenie byłego województwa konińskiego. Firma wykonuje naprawy pojazdów oraz badania techniczne samochodów ciężarowych i autobusów. Przedsiębiorstwo prowadzi kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii. Koniński PKS zajmuje się również handlem w zakresie obrotu paliwami, a także sprzedażą części zamiennych do samochodów ciężarowych i osobowych.

PKS w Gnieźnie koncentruje się na przewozach pasażerów, w tym dzieci i młodzieży do szkół. Przedsiębiorstwo dzierżawi pomieszczenia i obiekty. Spółka jest właścicielem budynków oraz użytkownikiem wieczystym gruntów w Gnieźnie o łącznej powierzchni 17 tys. 286 m kw. i we Wrześni - 3 tys. 455 m kw. Głównymi klientami przedsiębiorstwa są urzędy gmin. Tabor spółki składa się z 82 autobusów. Firma ma licencje na międzynarodowe przewozy pasażerskie dla 11 autobusów.

Czytaj też:

Resort skarbu sprzeda PKS w Szczytnie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.