PARTNER PORTALU
  • BGK

Działają już nowe stacje Łódzkiego Roweru Publicznego

  • JS    1 sierpnia 2017 - 21:03
Działają już nowe stacje Łódzkiego Roweru Publicznego
Nowa stacja ŁRP na osiedlu Retkinia , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wszystkie z zapowiadanych 28 stacji dostępne są już dla łodzian. Dodatkowo 1 sierpnia przed południem Nextbike zamontował następne trzy, a kolejne dostawiane będą w ciągu najbliższych dni.
Od uruchomienia stacji do południa łodzianie tylko z nowych stacji wypożyczyli rowery 160 razy. Najwięcej wypożyczeń było przy ul. Niciarnianej, Traktorowej i przy dworcu Łódź Żabieniec.

Dzięki nowym rowerom i stacjom, zwiększa się dostępność do systemu i tworzą się nowe kierunki podróżowania. Widać było to przed południem w centrum Łodzi, gdzie w stacjach można było spotkać rowery z nowej dostawy, te już funkcjonujące, a nawet rower ze zgierskiego systemu. Ta różnorodność pokazuje, że mieszkańcy wybrali również rower jako bezpośredni dojazd do centrum i do pracy.

Dodatkowe stacje poza 28 ustawionymi do wczoraj (31 lipca) pojawiły się dzisiaj na ul. Rzgowskiej przy Dachowej co pozwoli na dojazd do dworca Łódź Chojny. Kolejne stacje zostały ustawione na ul. Kilińskiego przy parku Sienkiewicza i na krańcówce przy ul. Wyszyńskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.