PARTNER PORTALU
  • BGK

"Działania samorządowców lokalnych w walce ze smogiem są chaotyczne i nieskuteczne"

  • Dariusz Ciepiela    2 listopada 2017 - 13:51
"Działania samorządowców lokalnych w walce ze smogiem są chaotyczne i nieskuteczne"
Ciepło systemowe jest najlepszą formą walki ze smogiem. (Fot. mat. pras.)

- Samorządy lokalne powinny przygotować plany pokazujące, które obszary można łatwo podłączyć do sieci ciepłowniczej, a w przypadku których będzie to bardzo trudne lub prawie niemożliwe. Lokalne władze powinny zaoferować dopłaty tym mieszkańcom, którzy stary piec węglowy chcą zastąpić ciepłem systemowym - mówi Artur Michałowski, zastępca prezesa PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.
- Przedstawiciele władz lokalnych powinni sobie uświadomić, że ciepło systemowe jest najbardziej ekologiczne dla mieszkańców i jest najlepszą formą walki ze smogiem - podkreśla Artur Michałowski.

W jego ocenie, działania samorządów lokalnych są w tej kwestii chaotyczne. Część samorządów dopłaca do wymiany kotłów, inne zaczynają dopłacać do instalacji paneli fotowoltaicznych - każdy robi po swojemu i brakuje koordynacji.

Bardzo ważna jest także współpraca samorządów z przedsiębiorcami i deweloperami. Zdarzają się deweloperzy, którzy stawiają budynki obok sieci ciepłowniczej, ale nie są zainteresowani podłączeniem do niej - zamiast tego instalują piece gazowe. Potem niech się klient martwi, że będzie płacił dużo za ogrzewanie - komentuje Artur Michałowski.

[...]

Czytaj więcej na portalu wnp.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.