PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki bezśnieżnej zimie samorządy są na plusie

  • RadomNews.pl    13 stycznia 2014 - 11:28
Dzięki bezśnieżnej zimie samorządy są na plusie

Zima w tym roku jest dla Mazowsza łaskawa: wysokie temperatury jak na tę porę roku, słońce i czyste, bezpieczne drogi spowodowały, że jak na razie gminy wychodzą na plus, bo nie wydają pieniędzy na odśnieżanie. Niemniej jednak nie można dać się zaskoczyć zimie. Gmina Radom i Starostwo Powiatowe są przygotowane do zimy.
- Jesteśmy przygotowani przed każdym sezonem zimowym. Mamy przeznaczone pieniądze głównie na zwalczanie śliskości, czyli posypujemy drogi powiatowe, odśnieżamy je. Pod swoją opieką mamy 510 km dróg powiatowych. Dlatego powiat dzielimy na trzy obszary, którymi zajmują się trzy firmy. Są nimi: Przedsiębiorstwo Komunalne z Iłży, Zyko-Dróg z Radomia i Sakpol z Radomia. W tym roku na odśnieżanie przeznaczyliśmy 920 tys. zł, z czego 170 tys. zł przeznaczone jest na zakup mieszanki solno-piaskowej, a pozostała część na obsługę - mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatowy.

Czytaj też:  Łagodna zima pozwoli zakończyć remonty

Radom również jest przygotowany na atak zimy. Jej przedsmak mieliśmy w dzień Świętego Mikołaja. Wówczas służby porządkowe natychmiast zjawiły się na radomskich drogach i odśnieżały je. Posypywały też solą, ponieważ w ciągu kilkunastu minut na drogach pojawił się lód.

- Nasze służby są w gotowości zimowej. Tradycyjnie miasto jest podzielone na trzy rejony. O stan ulic w okresie zimowym w rejonie I (północna część Radomia) dba firma Perfekt, w rejonie II (południowo-wschodnia część) - firma Interbud, a w rejonie III (południowo-zachodnia część) - firma Zyko-Dróg. Każda z tych firm dysponuje sześcioma pługopiaskarkami, dwoma równiarkami i jedną ładowarką. Każda z nich ma także zapas soli do posypywania jezdni wystarczający na trzy miesiące. Do usuwania śliskości jezdni używamy soli drogowej - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.