PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki ochronie rowerów miejskich Warszawa ma więcej pieniędzy na rozwój sieci

  • bad    9 stycznia 2015 - 15:48
Dzięki ochronie rowerów miejskich Warszawa ma więcej pieniędzy na rozwój sieci

Fot. veturilo.waw.pl

Dzięki współpracy z firmą ochroniarską liczba dewastacji i kradzieży rowerów miejskich w Warszawie spadła aż o 43 proc.
Prawie 940 podjazdów kontrolnych do stacji rowerowych czy setki ich wyrywkowych inspekcji oraz stała obserwacja działających rowerów miejskiego systemu Veturilo i Bemowo Bike – takim bilansem firma City Security podsumowuje dotychczasowy etap współpracy z Nextbike Polska – operatorem warszawskiego systemu wypożyczania rowerów miejskich.

Czytaj też: Łódzki rower miejski coraz bliżej

- Z każdym miesiącem współpracy systematycznie zmniejszała się liczba dewastacji i kradzieży rowerów miejskiego systemu. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy już zdecydowanie mniej - niż na początku - krytycznych zdarzeń czyli np. prób częściowego zdemontowania rowerów miejskiego systemu. W sumie – jak wynika z naszych danych – spadek ten wyniósł 43 procent – mówi Łukasz Karczewski, członek zarządu Grupy City Security.

Co to oznacza dla miasta? Oszczędności.

- Usługa ta nie jest tylko monitoringiem, ale i ochroną rowerów miejskich. W momencie, kiedy jest mniej dewastacji i kradzieży, Zarząd Transportu Miejskiego i Veturilo mają więcej pieniędzy na rozwój sieci rowerowej. Z punktu widzenia mieszkańców Warszawy współpraca zapewnia spokój i porządek w mieście – mówi Andrzej Mazurowski, rzecznik prasowy City Security.

Czytaj też: Warszawskie rowery będą miały swój monitoring

Już miesiąc po rozpoczęciu przez City Security współpracy z Nextbike dewastacji i kradzieży rowerów było znacznie mniej. W kolejnych miesiącach nastąpił jednak prawdziwy przełom – zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na działania wandali i wziętych w związku z tym pod szczególną obserwację.

- Po zamontowaniu kamer monitoringu zanotowaliśmy kolejny spadek zdarzeń na tych stacjach. Przypadki kradzieży lub próby kradzieży rowerów zmalały w sposób bardzo znaczny. Mamy w tej chwili właściwie incydentalne przypadki prób. Operatorzy monitoringu reagowali na bieżąco, wzywając patrole interwencyjne City Security lub Policję – mówi Michał Dąbrowski z Nextbike Polska, operatora miejskiego systemu wypożyczania rowerów w Warszawie Veturilo i Bemowo Bike.

Podczas całego okresu współpracy pracownicy City Security udaremnili kilkadziesiąt różnego rodzaju prób dewastacji (w tym częściowego demontażu, czyli kradzieży poszczególnych elementów rowerowych) lub kradzieży rowerów.

W szybkiej identyfikacji zagrożeń i natychmiastowym dokonaniu interwencji pomocne okazały się także prowadzony przez pracowników City Security wywiad środowiskowy (zwłaszcza w miejscach, gdzie początkowo najczęściej dochodziło do kradzieży czy dewastacji) oraz zgłoszenia telefoniczne otrzymywane od mieszkańców Warszawy na numer alarmowy 22 628 60 70.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: