Dzielnica chce mieć swój podsystem gospodarowania odpadami

Mieszkańcy stołecznego Rembertowa stowarzyszeni w Klubie Przyjaciół Rembertowa napisali list do władz miasta i dzielnicy, w którym zaproponowali stworzenie własnego podsystemu gospodarowania odpadami.

Mieszkańcy obawiają się m.in. braku kontroli nad pośrednictwem urzędu w operacjach finansowych między płatnikami a przedsiębiorstwami zajmującymi się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Domagają się w związku z tym, aby ich pieniądze umieścić w depozycie urzędu, z zachowaniem pełnej decyzyjności ,,podatników" nad używaniem depozytu, a wyniki przetargów w sprawie operowania odpadami poddawać ocenie i akceptacji płatników, ewentualnie pozostawiając mieszkańcom Rembertowa własne rozstrzygnięcia w tej kwestii, jeśli będą bardziej racjonalne.

- Wnosimy o dążenie do systemu płacenia za rzeczywistą usługę (nie ryczałtowo) przez zleceniodawcę (przez mieszkańca) bezpośrednio usługodawcy, unikając przez to korupcjogennych uwarunkowań - czytamy w liście. Jego treść publikujemy w dziale multimedia.

Mieszkańcy postulują również ewidencjonowanie wszystkich istotnych operacji obrotu odpadami przez służby ochrony środowiska, posługując się danymi od przedsiębiorców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Doczytałem. Popieram ich w każdym przeczytanym zdaniu (bez listu) Od zawsze to mówię, że powinno się płacić za rzeczywistą ilość wytworzonych śmieci a kontrola powinna przysługiwać kazdemu kto płaci. Poza tym wszystko transparentne. Przetarg, SIWZ specyfikacja istotnych warunków zamówienia, nazwiska... komisji, koligacje, wyszczególnienie kto kog lubi i dlaczego, kto z kim studiował lub spał, kto z kim się w jednej piaskownicy bawił itp. Można tak lub prościej, po Bożemu, na równych rynkowych warunkach, ale tego Eurokouchoz nioe zdfzierźy rozwiń

pllo, 2013-04-14 19:09:36 odpowiedz

Nie czytam tych pirdól bo mi szkoda czasu Powiem tylko że podsystemem, podsystemu, podststemomowanego podststemem powinien być podsystem w którym każdy na zagrodzie równy będzie wojewodzie i płacił będzie tyle ile jego białogłowie osytanie po rozlczeniiu budrzetu. Czyli nic. Ostatecznie można przyj...ąć opcję że zapłaci tyle ile jego puoes zeżre. Tylko co z tymi którzy, jak ja, suki mają? rozwiń

pllo, 2013-04-14 19:02:09 odpowiedz

Jakość wykonywanych usług firm odbierającej odpady, jest i powinna być kontrolowana przez usługodawcę (mieszkańca, gminę).Tylko kto skontroluje mieszkańców, czy i jak przekazują odpady, szczególnie te wysegregowane i przekazywane selektywnie?

ZK1, 2013-04-14 11:19:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE