PARTNER PORTALU
 • BGK

Dzielnica chce mieć swój podsystem gospodarowania odpadami

 • ZWI    9 kwietnia 2013 - 12:56
Dzielnica chce mieć swój podsystem gospodarowania odpadami

Mieszkańcy stołecznego Rembertowa stowarzyszeni w Klubie Przyjaciół Rembertowa napisali list do władz miasta i dzielnicy, w którym zaproponowali stworzenie własnego podsystemu gospodarowania odpadami.
Mieszkańcy obawiają się m.in. braku kontroli nad pośrednictwem urzędu w operacjach finansowych między płatnikami a przedsiębiorstwami zajmującymi się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Domagają się w związku z tym, aby ich pieniądze umieścić w depozycie urzędu, z zachowaniem pełnej decyzyjności ,,podatników" nad używaniem depozytu, a wyniki przetargów w sprawie operowania odpadami poddawać ocenie i akceptacji płatników, ewentualnie pozostawiając mieszkańcom Rembertowa własne rozstrzygnięcia w tej kwestii, jeśli będą bardziej racjonalne.

- Wnosimy o dążenie do systemu płacenia za rzeczywistą usługę (nie ryczałtowo) przez zleceniodawcę (przez mieszkańca) bezpośrednio usługodawcy, unikając przez to korupcjogennych uwarunkowań - czytamy w liście. Jego treść publikujemy w dziale multimedia.

Mieszkańcy postulują również ewidencjonowanie wszystkich istotnych operacji obrotu odpadami przez służby ochrony środowiska, posługując się danymi od przedsiębiorców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (7)

 • pllo, 2013-04-14 19:09:36

  Doczytałem. Popieram ich w każdym przeczytanym zdaniu (bez listu) Od zawsze to mówię, że powinno się płacić za rzeczywistą ilość wytworzonych śmieci a kontrola powinna przysługiwać kazdemu kto płaci. Poza tym wszystko transparentne. Przetarg, SIWZ specyfikacja istotnych warunków zamówienia, nazwiska... komisji, koligacje, wyszczególnienie kto kog lubi i dlaczego, kto z kim studiował lub spał, kto z kim się w jednej piaskownicy bawił itp. Można tak lub prościej, po Bożemu, na równych rynkowych warunkach, ale tego Eurokouchoz nioe zdfzierźy  rozwiń
 • pllo, 2013-04-14 19:02:09

  Nie czytam tych pirdól bo mi szkoda czasu Powiem tylko że podsystemem, podsystemu, podststemomowanego podststemem powinien być podsystem w którym każdy na zagrodzie równy będzie wojewodzie i płacił będzie tyle ile jego białogłowie osytanie po rozlczeniiu budrzetu. Czyli nic. Ostatecznie można przyj...ąć opcję że zapłaci tyle ile jego puoes zeżre. Tylko co z tymi którzy, jak ja, suki mają?  rozwiń
 • ZK1, 2013-04-14 11:19:16

  Jakość wykonywanych usług firm odbierającej odpady, jest i powinna być kontrolowana przez usługodawcę (mieszkańca, gminę).Tylko kto skontroluje mieszkańców, czy i jak przekazują odpady, szczególnie te wysegregowane i przekazywane selektywnie?