PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień bez samochodu w Warszawie: Darmowe metro, koleje, autobusy i tramwaje

  • PAP/MN    21 września 2017 - 17:04
Dzień bez samochodu w Warszawie: Darmowe metro, koleje, autobusy i tramwaje
W piątek bramki w warszawskim metrze będą otwarte. (fot. pixabay)

W piątek, 22 września, z okazji obchodzonego tego dnia w Polsce po raz szesnasty Europejskiego Dnia bez Samochodu, korzystanie z komunikacji publicznej w Warszawie będzie bezpłatne. Podobna inicjatywa realizowana jest reż w innych miastach.
Kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM będą wyłączone, bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach PR podniesione. Bez opłat będzie można także podróżować w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania oferty "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD".

Koleje Mazowieckie poinformowały również, że tego dnia podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez KM w obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica.

Czytaj też: W piątek darmowa komunikacja w Śląskiem

Z kolei w piątek węzeł komunikacyjny Młociny zamieni się w "zielone miasteczko". Od godziny 12. do 18. przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów Warszawskich, Mobilisu, Arrivy i Szybkiej Kolei Miejskiej pokażą w jaki sposób korzystanie z komunikacji miejskiej sprzyja ochronie środowiska. Dla dzieci zostaną też zorganizowane tematyczne gry, zabawy i animacje.

W sobotę po raz 16 mieszkańcy Warszawy w ramach Dni Transportu Publicznego będą mogli m.in. zwiedzić zajezdnię MZA R1-Woronicza oraz Tramwajów Warszawskich R-3 Mokotów przy ul. J.P.Woronicza. Ponadto będzie można zobaczyć wystawę zabytkowych autobusów i tramwajów oraz odbyć przejażdżkę jednym z pojazdów.

Czytaj też: W piątek w Krakowie nie kasujemy biletów

Z okazji Dni Transportu Miejskiego, w niedzielę będzie można też zwiedzić Stację Techniczno-Postojową warszawskiego metra na Kabatach oraz zobaczyć inscenizację zaatakowania autobusu przez terrorystów przygotowaną przez oddział specjalny Żandarmerii Wojskowej.

Jak podaje Urząd m.st. Warszawy, rocznie z komunikacji publicznej w stolicy korzysta ponad 1 miliard osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Roffi, 2017-09-22 08:30:13

    Jakie bramki metra w Warszawie... Gdzie nie wchodzę do metra dowolnego dnia, bramki mają boczne drzwi w ogrodzeniu otwarte i naród może wchodzić przez nie bez płacenia. Albo za frajer przez system automatycznych drzwi dla nosicieli rowerów czy większych paczek...Nie tylko dzisiaj, ale w ogóle. Bogat...e miasto...  rozwiń