PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzikie wysypiska nie znikają

  • PAP    3 marca 2014 - 06:52
Dzikie wysypiska nie znikają

Mieszkańcy nadal wolą wyrzucać gruz do lasu. Dlatego, że za jego wywiezienie musieliby dodatkowo zapłacić.
Nowe przepisy w sprawie wywożenia śmieci miały doprowadzić do likwidacji dzikich wysypisk. Posłowie, którzy byli autorami ustawy o czystości w gminach, argumentowali, że ponieważ na wszystkich nałożony zostanie rodzaj podatku za śmieci, nikt już nie będzie wywozić ich do lasu, aby w ten sposób uniknąć opłat - podaje "Dziennik Polski".

Okazało się jednak, że po wprowadzeniu nowych przepisów wcale nie zrobiło się czyściej. W dodatku powstało jeszcze większe zamieszanie niż przedtem, ponieważ mieszkańcy nie wiedzą, kogo mają prosić o usunięcie dzikich wysypisk.

Krystyna Paluchowska, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, wyjaśnia, że dzikie wysypiska można zgłaszać na stronie internetowej ekocentrum.pl lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię: 800112211. Informacje o nielegalnym wysypywaniu śmieci przyjmowane są również w straży miejskiej.

Dlaczego jednak mieszkańcy nadal wyrzucają śmieci do lasu? Zdaniem krakowskiej radnej Magdaleny Bassary (PO) być może stało się tak dlatego, że za wyrzucanie gruzu i materiałów po remontach trzeba w dalszym ciągu dodatkowo płacić.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Jan EKO, 2014-03-20 09:58:49

    I długo nie znikną, niestety.... mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy... ekologis1.blogspot.com Jan EkologicznyNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: