PARTNER PORTALU
 • BGK

E-papieros w autobusie zakazany

 • Przegląd mediów/www.gazeta.pl    6 grudnia 2012 - 11:47
E-papieros w autobusie zakazany

W komunikacji miejskiej w Warszawie nie można będzie palić elektronicznych papierosów.
Wszystko przez to, że pasażerowie się skarżyli.- informuje potral www.gazeta.pl.

Zakaz dotyczy też przystankowych wiat i będzie obowiązywać od 1 stycznia. Uwagę palącym e-papierosy mają zwracać kierowcy, motorniczowie lub kontrolerzy biletów.

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że elektronicznych papierosów dotyczą te same przepisy Kodeksu wykroczeń, co zwykłych, strażnicy miejscy mogą ukarać palacza mandatem do 500 zł.

Problem w tym, że ci nie wiedzą, czy w ogóle mają takie prawo. Bo w ustawie antynikotynowej nie ma ani słowa o e-papierosie - pisze serwis www.gazeta.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Borys, 2013-01-03 23:21:20

  Jestem e-palaczem, ale mimo wszystko taki zakaz popieram. Niestety, my użytkownicy elektronicznych papierosów sami ściągamy na siebie gromy swoim zachowaniem. Nie uznaję palenia w środkach komunikacji miejskiej, w kinach, teatrach czy pracy, bo chociaż wiem, że e-p nie śmierdzi, nie szkodzi innym, t...o jednak staram się szanować każdego. Zresztą chyba nie jest tak trudno wytrzymać te 10 cz nawet 20 minut bez e-p w autobusie, prawda? :) Ludzie muszą się do elektronicznego dymka dopiero przyzwyczaić :)  rozwiń
 • Palmuz, 2012-12-06 15:10:10

  Ludziom to już chyba maksymalnie bije na dekiel!!!
 • Horror-epapierosy, 2012-12-06 14:35:04

  Czy dotyczy to równiez np. papierosów wystruganych z patyka lub ziemniaka ? A puste fajki ?