PARTNER PORTALU
  • BGK

Efekty sprzątania w Łodzi

  • Patrycja Batóg    2 marca 2011 - 13:48
Efekty sprzątania w Łodzi

W Łodzi trwa kontrola stanu czystości i porządku. Pięć zespołów utworzonych przez pracowników delegatur Urzędu Miasta Łodzi, Zarządu Dróg i Transportu, Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz strażników miejskich ustala m.in. do kogo należy nieposprzątany teren.
W takiej sytuacji właściciele otrzymują pouczenia, mandaty i terminy na uporządkowanie nieruchomości.

Sprawdź notowania prezydent Łodzi 

- W kilku przypadkach udało się nam przyłapać osoby zanieczyszczające miasto na gorącym uczynku - mówi Radosław Kluska ze Straży Miejskiej.

Jeśli zaistnieje taka konieczność, miasto usunie śmieci samodzielnie, a kosztami będzie obciążać właścicieli nieruchomości. Wobec nieustalonej własności obiektu lub terenu, możliwe jest np. wprowadzenie obciążenia hipoteki.

Jak poinformowała prezydent Hanna Zdanowska, trwa przygotowywanie zarządzenia w tej sprawie.

- Także osoby, które są właścicielami niezamkniętych obiektów czy nieogrodzonych działek są zobowiązane do utrzymywania ich w czystości. Niestety, nie zawsze tak się dzieje - podkreśliła prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • SIELEC, 2011-03-03 11:33:05

    byłam tam ale jakoś nie widziałam efektów. czy to możliwe, aby ich praca była niewidoczna??
  • za_przeciw, 2011-03-02 21:34:16

    Zdanowska, zamiast latać po świecie pochodziłaby ulicami i popatrzyła w mapy geodezyjne i zapoznałaby się z terenami miejskimi, bo te są najbardziej zafajdane. I co sama siebie będzie karać ? Najlepiej pomniejszonym wynagrodzeniem !