PARTNER PORTALU
  • BGK

Efektywność energetyczna i klastry energii. Na to powinny stawiać samorządy

  • Wnp.pl    25 czerwca 2017 - 15:30
Efektywność energetyczna i klastry energii. Na to powinny stawiać samorządy
Na co polskie samorządy powinny zwracać uwagę przy planowaniu energetycznym? (Fot. mat. pras.)

- Samorządy powinny odpowiednio dobierać technologie, które są dobre nie tylko dzisiaj, ale również będą dobre i efektywne za kilka lat i które będą w stanie pracować w przyszłości z nowymi systemami - komentuje Michał Ajchel, wiceprezes rynku energii w Schneider Electric Polska.
Na co polskie samorządy powinny zwracać uwagę przy planowaniu energetycznym?

Michał Ajchel, wiceprezes rynku energii w Schneider Electric Polska: - W dużej mierze musimy pamiętać o efektywności energetycznej i o zróżnicowaniu źródeł zasilania. Bardzo dużo ostatnio mówimy o klastrach energetycznych. Wydaje się, że klastry mają dużą przyszłość w Polsce, w ślad za tym będą rozwijać się także mikro sieci, które będą tworzone w różnych regionach i będą obejmowały różnej wielkości obszary.

Samorządy powinny odpowiednio dobierać technologie, które są dobre nie tylko dzisiaj, ale również będą dobre i efektywne za kilka lat i które będą w stanie pracować w przyszłości z nowymi systemami. Niezbędna jest więc otwartość i interoperacyjność technologii, które są dziś wybierane. To jest klucz do sukcesu w przyszłości.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.