Efektywność energetyczna i klastry energii. Na to powinny stawiać samorządy

- Samorządy powinny odpowiednio dobierać technologie, które są dobre nie tylko dzisiaj, ale również będą dobre i efektywne za kilka lat i które będą w stanie pracować w przyszłości z nowymi systemami - komentuje Michał Ajchel, wiceprezes rynku energii w Schneider Electric Polska.
Efektywność energetyczna i klastry energii. Na to powinny stawiać samorządy
Na co polskie samorządy powinny zwracać uwagę przy planowaniu energetycznym? (Fot. mat. pras.)

Na co polskie samorządy powinny zwracać uwagę przy planowaniu energetycznym?

Michał Ajchel, wiceprezes rynku energii w Schneider Electric Polska: - W dużej mierze musimy pamiętać o efektywności energetycznej i o zróżnicowaniu źródeł zasilania. Bardzo dużo ostatnio mówimy o klastrach energetycznych. Wydaje się, że klastry mają dużą przyszłość w Polsce, w ślad za tym będą rozwijać się także mikro sieci, które będą tworzone w różnych regionach i będą obejmowały różnej wielkości obszary.

Samorządy powinny odpowiednio dobierać technologie, które są dobre nie tylko dzisiaj, ale również będą dobre i efektywne za kilka lat i które będą w stanie pracować w przyszłości z nowymi systemami. Niezbędna jest więc otwartość i interoperacyjność technologii, które są dziś wybierane. To jest klucz do sukcesu w przyszłości.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE