PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologicznie i nowcześnie w płockiej komunikacji

  • PAP    8 listopada 2012 - 17:40
Ekologicznie i nowcześnie w płockiej komunikacji

Płock otrzymał ponad 8,2 mln zł ze środków Unii Europejskiej na nowe ekologiczne autobusy, wiaty przystankowe z systemem monitoringu i tablice z dynamicznym systemem informacyjnym. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 9,7 mln zł.
Jak poinformował w czwartek płocki Urząd Miasta, projekt pod nazwą "Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku" będzie realizowany od 1 stycznia 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r.

"Jest to kontynuacja działań zmierzających do usprawnienia systemu komunikacji w mieście i poprawy bezpieczeństwa drogowego" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Środki dofinansowania unijnego pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-13.

W ramach projektu zakupionych zostanie 7 nowoczesnych autobusów na potrzeby płockiej Komunikacji Miejskiej. Pojazdy te, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym wyposażone w systemy informacji dźwiękowej dla niedowidzących i niewidomych, będą spełniały także europejskie normy emisji zanieczyszczeń.

Na ulicach Płocka zainstalowanych zostanie 20 wiat przystankowych wraz z systemem monitoringu oraz 20 elektronicznych tablic informacyjnych - 8 tablic dwustronnych i 12 tablic jednostronnych. Na tablicach będą wyświetlane m.in. rozkłady jazdy oraz wiadomości o ważnych wydarzeniach w mieście.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.