PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci komentują ustawę śmieciową

  • GK    9 lipca 2013 - 16:35
Eksperci komentują ustawę śmieciową

Eksperci kancelarii Domański Zakrzewski Palinka opublikowali komentarz do tzw. ustawy odpadowej.
W komentarzu skoncentrowali się na kwestiach związanych z nowelizacją ustawy, uwzględniając zmiany obowiązujące od 6 marca 2013 r. Komentarz został wydany przez wydawnictwo Infor Biznes.

Eksperci na blisko 300 stronach komentują przepisy UCPG w sposób jak najbardziej praktyczny.

Omawiają problemy, z którymi borykają się uczestnicy rynku gospodarowania odpadami komunalnymi. Odnoszą się do najnowszych zmian, a także kontrowersyjnych kwestii, które pojawiły się w praktycznym zastosowaniu, zarówno w kontekście planowania inwestycji infrastrukturalnych jak i organizacji przetargów na odbieranie lub na odbieranie i zagospodarowanie odpadów.

W komentarzu omówiona została problematyka dotycząca m.in.
- opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
- zasad prowadzenia działalności w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi
- organizacji postępowań przetargowych
- obowiązków sprawozdawczych, kontroli oraz odpowiedzialności administracyjnej i karnej.

Początkowo komentarz był publikowany jako dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej".

- Okazało się, że komentarz cieszył się dużą popularnością, a zapotrzebowanie na merytoryczne, a zarazem praktyczne ustosunkowanie się do wielu wątpliwości jakie rodzą się na gruncie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest nadal ogromne. Zrodził się więc pomysł uzupełnienia komentarza o brakujące przepisy i jego aktualizacji oraz opublikowania w formie książkowej - mówi mec. Katarzyna Kuźma, partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP, a także szef zespołu doradztwa w zakresie gospodarki odpadami i współautorka komentarza.

Eksperci, tak dalece jak to było możliwe, zajmują jednoznaczne stanowiska i przedstawiają konkretne propozycje rozwiązania problemów, ponieważ komentarz ma stanowić praktyczne narzędzie interpretowania i stosowania przepisów UCPG.

Autorami komentarza są: Katarzyna Kuźma, partner, Daniel Chojnacki, Counsel, Wojciech Hartung, Counsel, Karolina Szymczak, Senior Associate, Przemysław Zdrajkowski, Associate i Katarzyna Maćkowska.

Komentarz jest dostępny tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • nooboo, 2013-07-10 12:08:58

    O mamy oddział z Mysiej ???
  • nooboo, 2013-07-10 12:05:41

    Kolejna brednia tym razem na temat śmieci. Zanim zaczęto grzebać w śmieciach nikt nie zastanowił się nad tym gdzie jest początek problemu. Początek jest tam gdzie śmieci się wytwarza. Przykładowo wystarczy przejść się np: po sklepach i obejrzeć paczuszki, opakowanka, butelcie, butelunie, buteleczki,... kartoniki, pudełeczka, pudelusie albo ilość śmieci reklamowych. To tylko czubek góry lodowej. Żeby nie cwaniaki i inne badziewie zrobiono by ustawę tak aby wytwórcy śmieci za utylizację płacili ze swoich zysków, pod ścisłą kontrolą aby nie mogli tych kosztów wbijać na konsumenta. Tymczasem cwaniaki robią ustawę do trzepania kasy i w (...) mają rosnącą ilość ścieków i jakąś tam ochronę środowiska. Za wszystko i tak zapłaci debil i to słono.  rozwiń