PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksplozja w biurze wodociągów

  • PAP    2 listopada 2010 - 15:17

Około stu osób ewakuowano po wybuchu w sekretariacie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej w Łodzi. Nikomu nic się nie stało. Według policji prawdopodobnie eksplodowało urządzenie do regulacji ciśnienia dostarczone w przesyłce kurierskiej.
Ok. godz. 10 kurier dostarczył przesyłkę adresowaną do działu technicznego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej w Łodzi.

- Przesyłka została przyjęta przez pracownika, pokwitowana i trafiła do sekretariatu. Ok. godz. 12.45 nastąpiła eksplozja. Był huk, chmura dymu. Nikomu nic się nie stało - powiedziała podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Na miejsce zostali skierowani policyjni pirotechnicy i kilka zastępów strażaków.

Według informacji policji, w przesyłce prawdopodobnie znajdowało się jakieś urządzenie do regulacji ciśnienia z zasilaniem akumulatorowym; urządzenie było zamówione i miało być przesłane do zakładu.

Policja wyjaśnia, skąd pochodziła przesyłka, co miała zawierać, czy faktycznie urządzenie było zamówione przez zakład i jaka była przyczyna eksplozji. - Być może w wyniku np. nieprawidłowego transportu doszło do jakiegoś uszkodzenia tego urządzenia i takiej reakcji - zaznaczyła Kącka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.