PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląscy radni o biletach, czynszach i opłatach za śmieci

  • AW    20 lutego 2013 - 10:40
Elbląscy radni o biletach, czynszach i opłatach za śmieci

Zmiany w czynszach, przesunięta podwyżka cen biletów komunikacji publicznej, opłaty za śmieci - tego dotyczyły główne uchwały przyjęte podczas ostatniej sesji elbląskiej rady miasta.
Jak podaje elbląski magistrat, rada przyjęła zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania i przesunęła termin wprowadzenia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej z 1 marca na 1 lipca.

Czytaj też: Droższe kasowanie w tramwajach i autobusach

Radni głosowali również nad uchwałą dotyczącą obniżki w czynszach dla osób, które złożyły wnioski o wykup mieszkań, a procedury się przedłużają. Radni byli jednogłośni. Uchwała została przyjęta.

Rada Miasta zdecydowała o przekształceniu Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych wchodzącego w skład Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu w Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (wchodzące w skład ZSG). Zdjęty z obrad został projekt rozwiązania Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich.

Radni wyrazili także zgodę na przekazanie 30 tys. zł Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego na potrzeby organizacji "12. Elbląskiej Wiosny Teatralnej”.

Rada przyjęła uchwałę dot. śmieci. Opłata będzie uzależniona od liczby mieszkańców. Ustalono także stawki za wywóz śmieci i tak: za segregowane śmieci zapłacimy 10.50 zł, za niesegregowane 14.50.

Czytaj też: Inne spojrzenie na stawki opłat za śmieci

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.