PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektrociepłownia wyłączona do końca września

  • PAP    12 września 2012 - 11:19
Elektrociepłownia wyłączona do końca września

Elektrociepłownia Żerań, obecnie wyłączona z powodu niedawnego pożaru, ma zostać ponownie uruchomiona do końca września.
Straty spowodowane pożarem są wstępnie szacowane na około 5 mln zł – poinformował w środę PGNiG. „Do końca miesiąca Żerań ruszy. Na zimę będzie przygotowany, by dostarczać zimną i ciepłą wodę” – powiedział dziennikarzom wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.

Czytaj też: Po pożarze EC Żerań wyłączona, ale przerw w dostawach prądu i ciepła nie będzie

Elektrociepłownia Żerań w Warszawie jest obecnie wyłączona na skutek pożaru, do którego doszło w czwartek 6 września.

„Wstępnie straty szacuje się na około 5 mln zł” – powiedziała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Jak poinformowała rzeczniczka PGNiG Termika Dorota Kraskowska, ponowne uruchomienie EC Żerań ma nastąpić w ostatnim tygodniu września. Powiedziała, że w zamian wyłączonego zakładu będą pracowały ciepłownie Kawęczyn i Wola, a także elektrociepłownia Siekierki.

PGNiG Termika to spółka z sektora elektroenergetycznego w Grupie Kapitałowej PGNiG. Spółka zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą ciepła oraz energii elektrycznej. Zakłady PGNiG Termika, wśród nich EC żerań, wytwarzają 11 procent produkowanego w Polsce ciepła, które dociera do 70 procent warszawiaków i 60 procent mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic w woj. mazowieckim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.