PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektrociepłownie EDF: Kraków zainteresowany kupnem

  • MN    22 czerwca 2016 - 13:38
Elektrociepłownie EDF: Kraków zainteresowany kupnem
Elektrociepłownia w Krakowie zatrudnia 248 pracowników. (fot. wikipedia.org)

• Władze Krakowa rozważają przejęcie elektrociepłowni francuskiego koncernu EDF.
• Francuzi od kilku miesięcy czynią starania, aby sprzedać swoje zakłady w Polsce.
• Negocjacje z koncernem w imieniu prezydenta Krakowa prowadzi Krakowski Holding Komunalny.
Jak informuje „Dziennik Polski”, francuski koncern EDF planuje sprzedaż sześciu zakładów w Polsce, w tym krakowskiej elektrociepłowni w Łęgu, która zatrudnia 248 pracowników. Chętnych nie ma jednak zbyt wielu, a z przejęcia aktywów w wysokości 2 mld zł zrezygnowały już polskie spółki Energa i PGNiG Termika.

Gazeta podaje, że władze Krakowa zdecydowały się złożyć swoją ofertę, aby uzyskać wgląd do dokumentacji finansowej koncernu. Miasto czeka na odpowiedź czy możliwe jest przejęcie większości aktywów w krakowskiej elektrociepłowni. Negocjacje w ich imieniu prowadzi Krakowski Holding Komunalny.

Czytaj też: W Poznaniu będą mieli prąd ze śmieci

Możliwe, że władze Krakowa zdecydują się na odkupienie większościowych udziałów tylko w krakowskiej elektrociepłowni, ale niewykluczone również, że wykupią część aktywów wszystkich zakładów francuskiego koncernu w Polsce. EDF chce bowiem sprzedać swoje udziały hurtem.

Koncern EDF jest właścicielem krakowskiej elektrociepłowni od blisko 20 lat. Za pierwszy kwartał 2016 roku firma uzyskała 21,4 mld euro przychodu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.