PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektrociepłownie w Łodzi i Poznaniu mniej uciążliwe dla środowiska

  • AW    30 listopada 2015 - 18:30
Elektrociepłownie w Łodzi i Poznaniu mniej uciążliwe dla środowiska
W elektrociepłowniach w Poznaniu i w Łodzi emisja tlenków azotu w instalacjach zostanie ograniczona do poziomu poniżej 180 mg/Nm3. (fot.fotolia)

Spółki z Grupy Veolia podpisały umowy na modernizację bloków energetycznych w Łodzi i Poznaniu. Łączna wartość obu kontraktów przekracza 175 milionów złotych. Inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w obu aglomeracjach.
Inwestycje mają na celu dostosowanie źródeł produkcyjnych Veolii do wymogów dyrektywy Unii Europejskiej ws. emisji przemysłowych (tzw. dyrektywa IED), wyznaczającej dopuszczalną emisję tlenków azotu na poziomie 200 mg/Nm3.

W Poznania i w Łodzi poniżej norm unijnych

W efekcie prac w elektrociepłowniach w Poznaniu i w Łodzi emisja tlenków azotu w instalacjach zostanie ograniczona do poziomu poniżej 180 mg/Nm3.

Modernizacja w Łodzi dotyczy trzech kotłów w EC3 oraz jednego w EC4. Projekt będzie realizowany w latach 2016-2017. Koszt przedsięwzięcia jest szacowany na 95 milionów złotych.

Inwestycja w ECII Karolin w Poznaniu obejmuje modernizację trzech bloków i jest przewidziana na lata 2016-2018. Za jej realizację generalny wykonawca otrzyma około 80 milionów złotych. Zastosowana technologia SNCR umożliwia dobudowanie w przyszłości części katalitycznej, przez co emisja tlenków azotu będzie mogła zostać zredukowana poniżej 150 mg/Nm3.

- Budowa instalacji odazotowania to kolejna, po wprowadzeniu systemów odsiarczania oraz możliwości spalania biomasy, modernizacja naszych elektrociepłowni w Łodzi i Poznaniu. Cieszymy się, że te inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w obu aglomeracjach – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.