PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektromobilność. Lasy Polskie chcą pomóc właścicielom samochodów elektrycznych

  • pt/pap    27 stycznia 2018 - 20:02
Elektromobilność. Lasy Polskie chcą pomóc właścicielom samochodów elektrycznych
Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach mają być zainstalowane cztery ładowarki (fot. WFOŚiGW w Szczecinie)

Kierowcy samochodów z napędem elektrycznym będą mogli doładować akumulatory w jednostkach Lasów Państwowych - poinformował na konferencji w Opolu Marek Cholewa z nadleśnictwa w Brzegu. Jak dodał, na etapie pilotażowym będą cztery takie ładowarki - na terenie podległym Katowicom.
Podczas sobotniej konferencji pt. "Zielone Opole" z udziałem wiceministra przedsiębiorczości i technologii Piotra Woźnego, omawiano m.in. problem ekologicznego transportu. Reprezentujący leśników Cholewa poinformował, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach mają być zainstalowane cztery ładowarki, z czego jedna będzie dostępna w Opolu.

"To krok leśników w kierunku wspierania elektromobilności. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że będzie to urządzenie tzw. średniej mocy, czyli około 20 kW. Trzeba jednak pamiętać, że jest to część projektu pilotażowego i w przypadku jego powodzenia, można będzie pomyśleć o kolejnych ładowarkach w innych nadleśnictwach naszego kraju" - powiedział Cholewa.

Według Cholewy, trzy pozostałe ładowarki mają być zainstalowane w jednostkach Lasów Państwowych w Świerklańcu, Ustroniu i Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Błażej, 2018-02-11 22:26:59

    Oby tak dalej. Dobrze że rzeczywiście wreszcie jest potrzeba stawiania wiekszej liczby ładowarek. Sam jeżdżę juz drugi rok i odkad Greenway wziął sie na dobre za stawianie dodatkowych stacji można swobodnie jechać w Polskę. Im więcej punktów tym lepiej! Mało komu udaje sie chyba doładowac auto na fu...ll wlasna ładowarką w domu  rozwiń