PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektromobilność: Resort Energii chce poznać szanse i wyzwania tego sektora

  • aw/wnp.pl    18 października 2016 - 07:41
Elektromobilność: Resort Energii chce poznać szanse i wyzwania tego sektora
W Ministerstwie Energii opracowano pakiet legislacyjny, którego wdrożenie ma na celu stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności Polaków (Fot. Shutterstock)

Ministerstwo Energii zaprosiło podmioty zainteresowane tematem rozwoju sektora elektromobilności w Polsce do przedstawienia wizji w zakresie barier i wyzwań stojących przed tym sektorem.
Wysłuchanie publiczne odbędzie się 28 października 2016 r. w Ministerstwie Energii. Resort chce poznać opinie zainteresowanych stron i wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogłyby przyczynić się do upowszechnienia wiedzy dot. elektromobilności.

W Ministerstwie Energii opracowano pakiet legislacyjny (Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce, Energia do przyszłości, Krajowe Ramy Polityki Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych oraz nowelizacja ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych powołująca Fundusz Niskoemisyjnego Transportu), którego wdrożenie ma na celu stworzenie warunków dla rozwoju elektromobilności Polaków oraz rozwoju przemysłu elektromobilności w Polsce.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Przypomnijmy, w poniedziałek minister nauki Jarosław Gowin podkreślał rolę samorządu w tworzeniu rynku dla innowacyjnych produktów – np. w sferze elektromobilności.

- Są polskie miasta, które gotowe są stać się światowymi liderami; gotowe są doprowadzić do tego, żeby w tych polskich metropoliach w stu procentach komunikacja miejska składała się z autobusów o napędzie elektrycznym, i to autobusów wyprodukowanych w Polsce - mówił minister, dodając, że należy zainwestować w badania w tej dziedzinie, aby były one skorelowane z potencjałem gospodarczym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.