PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektromobilność: Za trzy lata ponad tysiąc autubusów elektrycznych w Polsce

  • WNP.pl    15 grudnia 2017 - 19:22
Elektromobilność: Za trzy lata ponad tysiąc autubusów elektrycznych w Polsce
Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju realizuje zawarty w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) projekt flagowy „e-Bus” (fot. pixabay.com)

Za dwa, trzy lata, możemy mieć kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących na ulicach polskich miasta - mówi w wywiadzie dla WNP.pl Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
 

- Tworzenie ekosystemu elektromobilności to proces długotrwały, który musi uwzględniać istniejące w Polsce bariery. Doświadczenia innych państw pokazują, że najlepszym sposobem zmiany świadomości w tym obszarze jest edukacja oraz uruchomienie projektów pilotażowych – mówi Jadwiga Emilewicz.

Jak przypomina, Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju realizuje zawarty w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) projekt flagowy „e-Bus”, będący jednym z komponentów Planu.

- Projekt zakłada dynamiczny rozwój polskiej gospodarki w segmencie produkcji autobusów elektrycznych. Zachęcamy też miasta i gminy do współpracy na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju elektromobilności, zwłaszcza w zakresie zeroemisyjnego publicznego transportu zbiorowego. Pierwszym elementem było podpisanie listów intencyjnych z 41 miastami, inaugurujących współpracę. Za dwa, trzy lata, możemy mieć kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących na ulicach polskich miast - mówi. 

Więcej przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • qwasyx, 2017-12-18 10:10:00

    a przepraszam ile autobusow jezdzi w Polsce? Mdlosci dopadaja czlowiek jak czyta te meldunki Pzdr qwasyx PS Dla informacji takie meldunki w prasie znam z czasow PRL