PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektroniczna karta zastąpi bilety w Kielcach

  • PAP    12 września 2012 - 21:00
Elektroniczna karta zastąpi bilety w Kielcach

5 mln złotych będzie kosztowało wdrożenie przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach systemu elektronicznej karty miejskiej. Zastąpi on tradycyjne bilety miesięczne w 2013 r.
Chcielibyśmy, aby 1 marca uchwała w sprawie nowych biletów zaczęła działać - powiedziała w rozmowie z Barbara Damian, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Przetarg na uruchomienie systemu kart miejskich wygrała firma R&G z Mielca.

Czytaj też: Tańsze bilety na autobus z elektroniczną portmonetką

W kwocie mieści się między innymi zakup czytników kart w autobusach oraz dla kontrolerów biletów. Powstanie także system informatyczny pozwalający na wymianę danych w czasie rzeczywistym między autobusami a centralą. "Jeżeli komuś zaginie karta i zgłosi nam to, wówczas informacja automatycznie będzie przekazana do autobusów, że karta nie może być skasowana przez innego pasażera" - wyjaśniła Barbara Damian.

Miasto zamówiło już 150 tys. elektronicznych kart. Część będzie spersonalizowana.

Na początku na kartach kodowane będą jedynie bilety okresowe. W ciągu kilku miesięcy miasto planuje wdrożenie systemu elektronicznej portmonetki, pozwalającego na kupowanie za pomocą kart biletów jednorazowych.

Wdrożenie systemu elektronicznej karty miejskiej ma być współfinansowane w 85 proc. z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.