PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektrownia atomowa wypędzi turystów

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik    8 lutego 2012 - 07:16
Elektrownia atomowa wypędzi turystów

Polska Grupa Energetyczna chce budować elektrownię atomową w gminie Mielno, niedaleko Koszalina. Rzecz w tym, że to duży ośrodek turystyczny.
Gmina położona jest malowniczo między wybrzeżem morskim a popularnym wśród amatorów sportów wodnych jeziorem Jamno – informuje „Nasz Dziennik”.

Czytaj też: Z powodu Gąsek dłuższe konsultacje jądrowe

Nie brakuje tam więc turystów. Może to jednak zmienić budowa w położonej zaledwie 10 km na zachód od miasta malutkiej miejscowości Gąski jednej z dwóch planowanych w Polsce elektrowni jądrowych.

Czytaj też: Żadnej elektrowni! Gąski stają okoniem

Jak powiedzieli gazecie miejscowi radni, klienci tamtejszych pensjonatów już zapowiadają, że w przypadku budowy elektrowni nie będą przyjeżdżać na wypoczynek. Tymczasem z turystyki żyje ok. 80 proc. mieszkańców gminy.

W najbliższą niedzielę przeciwnicy budowy w tym miejscu elektrowni atomowej zorganizowali lokalne referendum w tej sprawie – informuje „Nasz Dziennik”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Biedronka, 2012-02-08 10:51:54

    Litości! Co za głupota Gąski to jedno z najpięniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc na Wybrzezu. Jeżdze tam od 2002 roku i znam dobrze te okolice Zróbmy coś aby nie doszło do całkowitej dewastacji tego terenu. Smorzadowcy z Gąsek: podajcie nam jakiś kontakt na który będziemy zbierac podpisy... protestu. Warszawa jest z Gąskami.  rozwiń