PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektrownia Rybnik ma zostać "uciepłowniona". Dla lepszego powietrza

  • wnp.pl (ICH)    18 grudnia 2017 - 14:48
Elektrownia Rybnik ma zostać "uciepłowniona". Dla lepszego powietrza
Elektrownia Rybnik (fot.shutterstock.com)

18 grudnia 2017 r. w Rybniku zawarte zostało porozumienie, dotyczące współpracy dla zapewnienia ciągłości zasilania w ciepło mieszkańców Rybnika, pomiędzy władzami miasta a spółkami: PGE Energia Ciepła, PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa oraz Polską Grupą Górniczą.
Strony porozumienia zobowiązały się do realizacji projektu polegającego na budowie modułu ciepłowniczego zasilanego z wyposażonych w układy ciepłownicze dwóch bloków energetycznych w elektrowni PGE w Rybniku. Grupa PGE posiada już wstępną analizę wykonalności projektu modułu ciepłowniczego o mocy szczytowej 100 MW cieplnych.

- Rybnickie porozumienie to pierwszy i od razu tak znaczący krok w realizacji Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE, którą zaprezentowaliśmy zaledwie kilka dni temu. To pierwszy dowód na to, że PGE będzie liderem zmian środowiskowych w sektorze, wspierając samorządy w walce o czyste powietrze w polskich miastach. Polska to jeden z największych rynków ciepła w Europie i my zamierzamy ten potencjał maksymalnie wykorzystać, tak jak w Rybniku - powiedział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Zgodnie z przyjętą strategią, intencją PGE jest bycie liderem zmian środowiskowych w sektorze poprzez prowadzenie działań wspierających walkę o czyste powietrze w polskich miastach.

 

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2017-12-18 21:51:45

    No nareszcie ktoś zrozumiał, że należy odrabiać zaległości cywilizacyjne w najbardziej zasmogowanym rejonie Polski - ale pamiętać, że dostarczenie tego ciepła ma być po cenie zbliżonej do non-profit... Tylko wtedy nawet niezamożni ludzie się podłączą...