Elektryczne auta dla Wrocławia i Częstochowy

  • wnp.pl (AG)
  • 11-02-2011
  • drukuj
Wrocław to pierwsze miasto w Polsce, w którym służby miejskie będą korzystały z elektrycznego samochodu Mitsubishi i-MiEV charakteryzującego się zerową emisją CO2. Ekologiczny samochód to prezent dla miasta od Fortum Power and Heat Polska.
Elektryczne auta dla Wrocławia i Częstochowy

Fortum jest pierwszą firmą, która w Polsce zdecydowała się na zakup aut Mitsubishi i-MIEV: jeden z nich będzie służył wrocławskiej Straży Miejskiej, a drugi zostanie przekazany w darze władzom miasta Częstochowy, gdzie pomoże w realizacji zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kolejne dwa Mitsubishi i-MIEV będą wykorzystywane przez Fortum w obu miastach m.in. przy organizacji akcji mających na celu działania proekologiczne czy edukacyjne - zwiększające wiedzę na temat efektywnego gospodarowania energią. Moment przekazania pierwszych aut Fortum oznacza de facto oficjalne rozpoczęcie sprzedaży Mitsubishi i-MIEV w Polsce.

- Wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Wrocław to idealny partner do takich działań, bo władze miasta konsekwentnie realizują politykę prośrodowiskową - tłumaczy Per Langer, wiceprezydent grupy Fortum.

Miasto obecnie jest w trakcie realizacji programu "Wrocław dla Klimatu", którego celem jest przeobrażenie go w najbardziej ekologiczne miasto w tej części Europy.

Zakup elektrycznych i-MIEV i przekazanie ich służbom miejskim to kolejne przedsięwzięcie Fortum na terenie Dolnego Śląska, które ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców na zagadnienia związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Fortum było inicjatorem edukacyjnej akcji informacyjnej na temat gospodarności energetycznej, organizatorem akcji "Ogrzejmy razem Wrocław" oraz konsultantem merytorycznym i partnerem miasta w ramach programu "Wrocław dla Klimatu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

wiele lat upłynie zanim zaczniemy dbać o nasze środowisko i wszystkie samochody będą ekologiczne.

Mieszko, 2011-02-13 22:34:56 odpowiedz

Już są? Takie auta? a jakie będą jutro?

Smietana B., 2011-02-13 21:26:56 odpowiedz

Trzeba nam więcej takich ekologicznych aut, a nie tak jak niektórzy jeżdżą, szarżują całymi dniami (ba nawet nie wysiadają z tych aut napawając się ilością koni mechanicznych) i zatruwają innym atmosferę...

Dessert, 2011-02-13 13:44:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE