PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektryczne śmieci pod monitoringiem

  • PAP    5 lutego 2013 - 06:35
Elektryczne śmieci pod monitoringiem

Resort środowiska chce monitorować on-line skup i recykling zużytego sprzętu elektronicznego oraz AGD - informuje "Puls Biznesu".
4 kg elektrośmieci - tyle zużytego sprzętu muszą co roku zebrać polskie sklepy w przeliczeniu na mieszkańca. Często się to nie udaje, bo konsumenci i firmy, zamiast oddawać zużyty sprzęt, wolą odzyskać z niego cenne metale, a odpady wyrzucić do lasu.

"Efektem jest handel zaświadczeniami potwierdzającymi fikcyjną zbiórkę sprzętu przez firmy czy sklepy" - mówi Kazimierz Poznański, prezes Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu (IGMNiR).

Resort środowiska przygotował projekt założeń do nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, dzięki czemu wdroży też nową unijną dyrektywę.

"Powstanie elektroniczny system monitorujący przepływ zużytego sprzętu przez cały cykl jego życia, który ma również na celu ograniczenie szarej strefy. Jest to odpowiedź na postulaty branży, która od dawna proponowała takie rozwiązanie" - mówi Kazimierz Poznański

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.