PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektryczny autobus w Zielonej Górze

  • GK    8 sierpnia 2012 - 09:23
Elektryczny autobus w Zielonej Górze

Zielona Góra rozważa używanie na ulicach miasta ekologicznych, nieemitujących spalin autobusów elektrycznych.
Pod palmiarnią odbyła się prezentacja takiego pojazdu oraz wyprodukowanej w Zielonej Górze stacji ładującej. Na prezentacji autobusu gościli urzędnicy samorządowi, politycy i eksperci, od których zależy wprowadzenie tej innowacji w regionie. Gospodarzem spotkania był Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

– Producent autobusów wykorzystuje stacje ładujące, wyprodukowane przez zielonogórskich konstruktorów, co jest dowodem wysokiej jakości naszych lokalnych wyrobów oraz kompetencji naukowców wykształconych przez Uniwersytet Zielonogórski – mówił z dumą.

– To także potwierdzenie skutecznej współpracy pomiędzy środowiskami naukowymi, przemysłem a władzami samorządowymi – powiedział prezydent i zasiadł po konferencji za kierownicą autobusu.

Po prezentacji pojazdu i stacji ładującej przyszła pora na przejazd po mieście autobusem, który sprawdził się już, jako środek transportu kibiców po Poznaniu w trakcie zakończonych niedawno Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pasażerowie chwalili cichą pracę silnika i komfort podróżowania.

Zielonogórzanie mogą sami przekonać się o walorach tego innowacyjnego środka komunikacji publicznej. Autobus elektryczny od 6 do 10 sierpnia kursuje na liniach „17” i „37”.

W autobusie znajdują się kasowniki zarówno do logowania e-kart jak i kasowania biletów papierowych. Nie ma natomiast zamontowanego automatu biletowego. Pasażerowie chcący skorzystać z przejazdu autobusem a nie posiadający e-karty, muszą mieć bilet jednorazowy papierowy zakupiony w innym autobusie lub na przystanku.

Kursowanie autobusu: Linia nr „17” – w godz. 9:29–10:39, Linia nr „37” – w godz. 6:24–9:01, 15:09–19:07, Wyjątek stanowią godziny popołudniowe w dniu 10 sierpnia (piątek). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.