• PARTNERZY PORTALU

Elf już kursuje po stolicy

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej od wtorku mogą podróżować nowoczesnym pociągiem typu ELF. Ma on m.in. drzwi dostosowane do wysokości peronów, klimatyzację, monitoring. Kursuje na trasie z Sulejówka i Legionowa do Warszawy Zachodniej.

Docelowo pociąg ma jeździć na lotnisko Chopina. "Warszawa dołączy do miast, które mają szybkie połączenia kolejowe z lotniskiem" - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że nowe pociągi oferują pasażerom wyższy standard.

Jak powiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta, po uruchomieniu komunikacji kolejowej z lotniskiem i centrum Warszawy pojazd będzie przewozić ok. tysiąca osób jednocześnie. Pociągi mają na tej trasie kursować co 15 minut, a dojazd na lotnisko zajmie ok. 20 minut.

Pojazd należy do zaprojektowanej przez Pesa Bydgoszcz rodziny elektronicznych zespołów trakcyjnych ELF. Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w nowoczesny napęd, ma przestrzeń na bagaż i rowery, jest klimatyzowany i monitorowany. Docelowo SKM ma mieć 13 takich pojazdów, kolejne dostanie jeszcze w tym roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, połączenie na lotnisko ma być uruchomione na początku przyszłego roku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU