PARTNER PORTALU
  • BGK

Elf już kursuje po stolicy

  • PAP    10 sierpnia 2011 - 14:41

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej od wtorku mogą podróżować nowoczesnym pociągiem typu ELF. Ma on m.in. drzwi dostosowane do wysokości peronów, klimatyzację, monitoring. Kursuje na trasie z Sulejówka i Legionowa do Warszawy Zachodniej.
Docelowo pociąg ma jeździć na lotnisko Chopina. "Warszawa dołączy do miast, które mają szybkie połączenia kolejowe z lotniskiem" - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że nowe pociągi oferują pasażerom wyższy standard.

Jak powiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta, po uruchomieniu komunikacji kolejowej z lotniskiem i centrum Warszawy pojazd będzie przewozić ok. tysiąca osób jednocześnie. Pociągi mają na tej trasie kursować co 15 minut, a dojazd na lotnisko zajmie ok. 20 minut.

Pojazd należy do zaprojektowanej przez Pesa Bydgoszcz rodziny elektronicznych zespołów trakcyjnych ELF. Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w nowoczesny napęd, ma przestrzeń na bagaż i rowery, jest klimatyzowany i monitorowany. Docelowo SKM ma mieć 13 takich pojazdów, kolejne dostanie jeszcze w tym roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, połączenie na lotnisko ma być uruchomione na początku przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.