PARTNER PORTALU
  • BGK

Elf na targach w Expo Silesia

  • GK    13 kwietnia 2011 - 10:35
Elf na targach w Expo Silesia

Szybki, cichy, niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, napęd elektryczny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych – już niedługo takim pociągiem będzie można podróżować po aglomeracji śląskiej.
Jeden z pierwszych modeli elektrycznego zestawu trakcyjnego Elf zostanie symbolicznie przekazany marszałkowi województwa śląskiego podczas Targów Transportu, Spedycji i Logistyki Silesia TSL EXPO, które odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 14 – 15 kwietnia.

Pociągi Elf zostały wyprodukowane w bydgoskim zakładzie Pojazdy Szynowe PESA z myślą o przewozie pasażerów w aglomeracji. Przystosowane są także do transportu osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Pierwsze pociągi Elf na śląskich torach

Elf-y są przede wszystkim bezpieczne i komfortowe, ich maksymalna prędkość to 160 km/h. Wyposażone są w: napęd elektryczny, klimatyzację, zewnętrzny system informacji dla pasażera oraz system wideo-monitoringu części pasażerskiej. W regionie pojawi się 9 takich pociągów.

Po symbolicznym przekazaniu elf-a marszałkowi województwa śląskiego, pociąg będzie można obejrzeć na bocznicy kolejowej znajdującej się na terenie Expo Silesia.

Oprócz elf-a zwiedzający zobaczą także pociąg ratownictwa technicznego, koparkę dwudrogową typy Atlas, pojazd dwudrogowy Mercedes Unimog.

Na targach Silesia TSL EXPO zaprezentuje się ponad 80 firm z branży. Odbędzie się też konferencja „Nowe strategie w transporcie, spedycji i logistyce”.

Dodatkowo na zwiedzających czekać będą oferty pracy w zakresie transportu, spedycji i logistyki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.