PARTNER PORTALU
  • BGK

Energa otworzyła wypożyczalnię aut elektrycznych

  • pt    3 kwietnia 2017 - 10:55
Energa otworzyła wypożyczalnię aut elektrycznych
Firma zapowiada, że w ciągu dwóch lat otworzy jeszcze cztery carsharingowe huby (fot.mat.prasowe)

Grupa Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu samochodów, w której dostępne są auta elektryczne. Firma oferuje także wypożyczenie gminom na określony czas małej floty pojazdów elektrycznych oraz montaż stacji ładowania i możliwość bezpłatnego ładowania energii elektrycznej.
• Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu samochodów elektrycznych.

• Firma zapowiada, że w ciągu dwóch lat otworzy jeszcze cztery wypożyczalnie elektrycznych samochodów.

• Energa przygotowała także specjalne rozwiązanie dla jednostek samorządowych, które stoją przed wyzwaniem wdrożenia transportu niskoemisyjnego

"Startujemy w Olivia Business Centre, gdzie mieści się nasza siedziba, ale chcemy, żeby już niedługo z naszego carsharingu mogła korzystać każda zainteresowana firma w Trójmieście. Nasza usługa działa podobnie do służbowego telefonu komórkowego. Każda firma może ją udostępnić swoim pracownikom i ustalić własne zasady korzystania z niej" - powiedział reprezentujący grupę Tomasz Bogucki.

Z wynajmu mogą korzystać pracownicy firm, które podpiszą umowę z należącą do grupy Energa spółką Enspirion (operatorem usługi). Rozliczenia odbywać się będą pomiędzy operatorem a firmami-klientami. Natomiast każdy klient sam zdecyduje o formule, w jakiej udostępniać będzie auto swoim pracownikom, podano także.

"Samochody można wypożyczać na godziny, w dni powszednie od 8 do 16. Jest też opcja wypożyczenia samochodu na resztę doby oraz na cały weekend. Cena będzie zależna od modelu oraz pory dnia i tygodnia" - wyjaśnia firma.

Za godzinę jazdy Volkswagenem e-UP pomiędzy godz. 8 a 16 zapłacić trzeba 27 zł. Jego wypożyczenie na resztę doby (16 godzin) kosztować będzie 96 zł, a wynajem auta na weekend to koszt 192 zł.

Elektryczny Renault Zoe będzie kosztował odpowiednio 30 zł za godzinę, 108 zł za 16 godzin popołudnia i nocy oraz 208 zł za weekend, podano także.

"Wypożyczający nie będą obciążani żadnymi dodatkowymi kosztami. Ładowanie aut w terminalach należących do Energi jest darmowe. W Trójmieście firma ma obecnie siedem terminali ładowania" - tłumaczy Energa..

W tym roku Energa uruchomi w Trójmieście dwie kolejne lokalizacje z usługą carsharingu, a do końca 2018 roku będzie ich w sumie pięć. Kolejne HUB-y usługi będą zlokalizowane w centrach handlowych i biznesowych. Auto będzie można wypożyczyć i oddać w każdym z nich, a cała operacja docelowo będzie bezobsługowa (obecnie auto wydaje i odbiera consierge w Olivia Business Centre).

Energa przygotowała także specjalne rozwiązanie dla jednostek samorządowych, które stoją przed wyzwaniem wdrożenia transportu niskoemisyjnego. Firma oferuje gminom wypożyczenie na określony czas małej floty pojazdów elektrycznych oraz montaż stacji ładowania i możliwość bezpłatnego ładowania energii elektrycznej.

Poza tym Energa zapowiada, że już od maja, każdy klient Energi będzie mógł postawić własną stację ładowania we wskazanym przez siebie miejscu. Dotyczy to zarówno małych punktów ładowania na indywidulany użytek, jak i komercyjnych stacji ładowania, na przykład przy hotelach czy restauracjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.