Energetyka konwencjonalna? KE woli regionalne rynki energii

Pierwsze czytanie ustawy o rynku mocy zostało przesunięte. Państwowe firmy będą musiały jeszcze poczekać. Tymczasem KE, dążąca do stworzenia regionalnych rynków energii, wolałaby promować regionalne systemy wsparcia, a nie tylko krajowe.
Energetyka konwencjonalna? KE woli regionalne rynki energii
Energetyka czeka, ale bez przychylności KE nowego wsparcia nie dostanie (fot.pixabay.com)

Projekt ustawy o wsparciu energetyki konwencjonalnej, na który czekają państwowe firmy, poczeka - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Prace parlamentarne nad projektem ustawy o rynku mocy miały się rozpocząć w piątek - w harmonogramie obrad Sejmu znajdował się punkt o pierwszym czytaniu. Projekt jednak z listy zniknął - informuje "Puls Biznesu".

"Pierwsze czytanie ustawy o rynku mocy zostało przesunięte ze względu na potrzebę dodatkowych uzgodnień z Komisją Europejską (KE)" - tak wyjaśniło to "Pulsowi Biznesu" Ministerstwo Energii, odpowiedzialne za przygotowanie dokumentu.

Czytaj też: Bez energii z importu

"Energetyka czeka, ale bez przychylności KE nowego wsparcia nie dostanie, bo rynek mocy będzie formą pomocy publicznej. Potrzebna więc zgoda. Tymczasem KE, dążąca do stworzenia regionalnych rynków energii, wolałaby promować regionalne systemy wsparcia, a nie tylko krajowe. Ponadto proponuje, aby pomoc publiczna była niedozwolona dla tych bloków, które emitują więcej niż 55g dwutlenku węgla na kWh" - informuje gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE