Engelhardt: samorządy dostaną 200 mln zł dla PKP PR

  • PAP/wnp.pl
  • 26-10-2009
  • drukuj
Do końca grudnia 200 mln zł z Funduszu Kolejowego zasili samorządy województw z przeznaczeniem dla PKP Przewozy Regionalne - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt. Dodał, że takie ustalenia zapadły podczas poniedziałkowego spotkania przedstawicieli resortu infrastruktury z marszałkami województw.
Wiceminister poinformował posłów, że przedstawiciele spółek PKP wyrazili gotowość rozłożenia na raty należności Przewozów Regionalnych, a marszałkowie chcą przyjąć w przedsiębiorstwie program restrukturyzacji, by "rzeczywiście od 2010 r. zbilansować działalność spółki".

Wyjaśnił, że zobowiązania Przewozów Regionalnych wobec spółek z Grupy PKP wynosiły na 15 sierpnia 295 mln zł, podczas gdy "należności ze spółek do Przewozów Regionalnych wynosiły około 46 mln zł".

Wiceminister powiedział, że ustawa z kwietnia 2008 r. "oddłużała spółkę PKP Przewozy Regionalne za okres od 1 października 2001 do 30 kwietnia 2004, a więc za okres, kiedy to rząd odpowiadał bezpośrednio za jej finansowanie". Dodał, że chodziło o kwotę 2 mld 160 mln zł. Spółka do tej pory otrzymała 2 mld 53 mln zł, a pozostałe 107 mln zł wpłynie do końca października. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE