PARTNER PORTALU
  • BGK

EPEC w Elblągu z systemem informacji przestrzennej

  • WNP.pl    12 października 2016 - 14:59
EPEC w Elblągu z systemem informacji przestrzennej
Systemy Informacji Przestrzennej pomagają planować prace eksploatacyjne i modernizacyjne oraz usprawniają obsługę klienta. (fot. Elbląg, wikipedia.org)

• Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (EPEC) wdraża system informacji przestrzennej (GIS).
• System będzie stanowił techniczną bazę danych, której zadaniem będzie gromadzenie i udostępnianie danych o infrastrukturze ciepłowniczej spółki.
• Za budowę i uruchomienie rozwiązania odpowiada firma GIS-Logic, partner Esri Polska
Głównym celem wdrożenia Systemu Informacji Przestrzennej (GIS) jest zwiększenie jakości zarządzania infrastrukturą ciepłowniczą oraz poprawa dostępu do danych przestrzennych sieci dla pracowników EPEC. Zadaniem systemu jest wsparcie eksploatacji sieci zgodnie z procedurami, instrukcjami i przepisami branżowymi oraz założeniami OpenGIS i dyrektywą Inspire. W przyszłości planowane jest udostępnienie danych GIS także podmiotom zewnętrznym.

Systemy Informacji Przestrzennej pomagają planować prace eksploatacyjne i modernizacyjne oraz usprawniają obsługę klienta. Integrują mapy, infrastrukturę sieciową oraz informacje o zachowaniu klientów i mieszkańców z danymi z rejestratorów, czujników czy obrazami z termowizji.

- Z rozwiązań wykorzystujących mapy i schematy na co dzień korzystają nie tylko mieszkańcy czy ekolodzy, ale przede wszystkim geodeci, architekci, służby miejskie i oczywiście przedsiębiorstwa zarządzające infrastrukturą sieciową. To właśnie tu termin „Gdzie?” nabiera szczególnego znaczenia: z jednej strony – celem zapewnienia jakości i ciągłości dostaw, a z drugiej – w efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem energetyki cieplnej. Przeprowadzana analityka danych przestrzennych pozwala lepiej rozumieć to, co dzieje się na sieci – pomaga poznawać specyfikę miejsc, obszarów, mieszkańców oraz charakter procesów mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa ciepłowniczego – mówi Przemysław Szot, odpowiedzialny za rozwój m.in. rynku ciepłowniczego w Esri Polska.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.