PARTNER PORTALU
  • BGK

Ewakuacja szpitala z powodu wodociągu

  • PAP    14 maja 2010 - 20:59

W wodzie w jednym z wodociągów w Poniatowej (Lubelskie) są zanieczyszczenia chemiczne i nie nadaje się ona do spożycia - wykazała kontrola Sanepidu. Konieczna była ewakuacja pacjentów z miejscowego szpitala.
Jak poinformował w piątkowym komunikacie powiatowy inspektor sanitarny w Opolu Lubelskim Andrzej Nieciecki, skażenie wody wykryto w wodociągu przy dawnych zakładach EDA w Poniatowej, zaopatrującego w wodę dwie ulice w tym mieście - Fabryczną oraz Przemysłową.

W pobranych próbkach wody stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych parametrów sumy trichloroetenu i tetrachloroetenu (rodzaj rozpuszczalnika).

Woda nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia naczyń czy warzyw. Można jej używać do spłukiwania toalet.

Mieszkańcom obu ulic woda będzie dostarczana w cysternach. Woda taka - jak informuje Sanepid - jest zdatna do spożycia po przegotowaniu.

Z powodu skażenia wody Sanepid zdecydował o zamknięciu szpitala w Poniatowej, który mieści się przy ul. Fabrycznej.

Jak powiedział starosta opolski Zenon Rodzik, kilkudziesięciu pacjentów, w tym pięcioro noworodków z matkami, ewakuowano do okolicznych szpitali m.in. w Opolu Lubelskim, Bełżycach, Kraśniku. - Ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, sprawnie i bezpiecznie - zapewnił Rodzik.

Służby miejskie w Poniatowej czynią starania, żeby szpital przyłączyć do wodociągu miejskiego, do innego ujęcia wody. - Gdy się to stanie, możliwe będzie wówczas wznowienie działalności szpitala - zaznaczył starosta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.