PARTNER PORTALU
  • BGK

Fatalny stan informacji na dworcach. PKP PLK obiecuje zmiany

  • Polskie Radio    30 maja 2015 - 10:58

Za pierwszym razem się nie udało. Drugie podejście prawie gotowe,. Polskie Linie Kolejowe znów chcą szukać firmy, która zbuduje system informacji pasażerskiej na dworcach i na przystankach kolejowych.
Firmy, które zgłosiły się do pierwszego przetargu chciały więcej pieniędzy, niż planowali to kolejarze. W marcu przetarg unieważniono. Teraz, jak mówi rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, trwają przygotowania do nowego przetargu.

- Sprawdzane są wszystkie możliwości techniczne, czas realizacji, by znaleźć takie urządzenia, które będą sprawnie funkcjonować i obsługiwać podróżnych - twierdzi Siemieniec.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty najpóźniej jesienią. System ma zapewnić szybką, kompletną i spójną informację o rozkładzie jazdy. Fatalny stan informacji pasażerskiej wytknął w swoich raportach Urząd Transportu Kolejowego. Pasażerowie w wielu przypadkach nie mieli dostępu do rozkładu, a informacje na dworcach wielokrotnie wprowadzały ich w błąd. Polskie Linie Kolejowe musiały zapłacić karę finansową za zaniedbania.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.