Firmy ukarane za złe odśnieżanie Białegostoku

- 170,7 tys. zł kar zapłacą łącznie wszystkie cztery firmy zajmujące się odśnieżaniem ulic w Białymstoku - poinformował w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Władze miasta źle oceniły ich pracę po ostatnim ataku zimy.
Firmy ukarane za złe odśnieżanie Białegostoku
Prezydent powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że generalnie stan ulic w mieście utrzymywanych w pierwszym, drugim i trzecim standardzie jest dobry, a nawierzchnie ulic uzyskały taki stan, jaki jest wymagany w umowach zawartych przez miasto z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie. Zaznaczył jednak, że w trakcie odśnieżania "wielokrotnie dochodziło do nieprawidłowości".

Prezydent powiedział, że prace były prowadzone "zbyt opieszale", na ulicach pracowało mniej sprzętu niż wynikało to z umów. Ocenił, że pługi nie pracowały prawidłowo, (po odśnieżeniu) były zbyt duże zawężenia jezdni. Nie były oczyszczane parkingi, a te, które znajdują się w strefie płatnego parkowania - w ocenie władz miasta - w dalszym ciągu są w złym stanie.

Truskolaski ocenił również, że zatoki przystankowe były odśnieżane "niechlujnie". Podnoszono również, że firmy znacznie przekroczyły określony w umowach czas na doprowadzenie nawierzchni ulic do konkretnego stanu. Źle oceniono również stan chodników w mieście. Prezydent mówił, że oczekuje od firm "większego zaangażowania" w odśnieżanie, a nałożone kary ocenił jako dotkliwe.

Prezydent poinformował, że trwa trzeci przetarg na system GPS, który ma dokładnie monitorować pracujący w mieście sprzęt do odśnieżania. Dotychczas, w poprzednich przetargach, nie udało się wyłonić dostawcy tego systemu.

Miasto ma zarezerwowane na odśnieżanie około 11 mln zł. Władze informowały, że tych pieniędzy - w zależności od warunków atmosferycznych i potrzeb - może być nawet 19 mln zł. Białystok jest podzielony na sześć sektorów, które odśnieżają cztery firmy. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE