PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy ukarane za złe odśnieżanie Białegostoku

  • PAP    20 grudnia 2012 - 13:41
Firmy ukarane za złe odśnieżanie Białegostoku

- 170,7 tys. zł kar zapłacą łącznie wszystkie cztery firmy zajmujące się odśnieżaniem ulic w Białymstoku - poinformował w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Władze miasta źle oceniły ich pracę po ostatnim ataku zimy.
Prezydent powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że generalnie stan ulic w mieście utrzymywanych w pierwszym, drugim i trzecim standardzie jest dobry, a nawierzchnie ulic uzyskały taki stan, jaki jest wymagany w umowach zawartych przez miasto z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie. Zaznaczył jednak, że w trakcie odśnieżania "wielokrotnie dochodziło do nieprawidłowości".

Prezydent powiedział, że prace były prowadzone "zbyt opieszale", na ulicach pracowało mniej sprzętu niż wynikało to z umów. Ocenił, że pługi nie pracowały prawidłowo, (po odśnieżeniu) były zbyt duże zawężenia jezdni. Nie były oczyszczane parkingi, a te, które znajdują się w strefie płatnego parkowania - w ocenie władz miasta - w dalszym ciągu są w złym stanie.

Truskolaski ocenił również, że zatoki przystankowe były odśnieżane "niechlujnie". Podnoszono również, że firmy znacznie przekroczyły określony w umowach czas na doprowadzenie nawierzchni ulic do konkretnego stanu. Źle oceniono również stan chodników w mieście. Prezydent mówił, że oczekuje od firm "większego zaangażowania" w odśnieżanie, a nałożone kary ocenił jako dotkliwe.

Prezydent poinformował, że trwa trzeci przetarg na system GPS, który ma dokładnie monitorować pracujący w mieście sprzęt do odśnieżania. Dotychczas, w poprzednich przetargach, nie udało się wyłonić dostawcy tego systemu.

Miasto ma zarezerwowane na odśnieżanie około 11 mln zł. Władze informowały, że tych pieniędzy - w zależności od warunków atmosferycznych i potrzeb - może być nawet 19 mln zł. Białystok jest podzielony na sześć sektorów, które odśnieżają cztery firmy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.