PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy złożyły odwołanie ws. przetargu śmieciowego w Legnicy

  • PAP    6 czerwca 2013 - 16:33
Firmy złożyły odwołanie ws. przetargu śmieciowego w Legnicy

Konsorcjum trzech firm zajmujących się odbiorem śmieci komunalnych zaskarżyło do Krajowej Izby Odwoławczej wynik przetargu na ich odbiór w Legnicy (Dolnośląskie), który rozstrzygnęły władze miasta.
"Konsorcjum trzech firm, których oferta przetargowa na odbiór odpadów komunalnych została odrzucona, złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie" - powiedział Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. I dodał: "Nie wolno nam teoretyzować w tej sprawie przed wydaniem decyzji przez Krajową Izbę Gospodarczą. Będziemy ją komentować, gdy zapadnie".

Czytaj też: Prezydent Warszawy: Nie ma obawy, że zaleją nas śmieci

Konsorcjum, które przegrało przetarg domaga się: "unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty" i "powtórzenia czynności badania ofert". Zaproponowało ono dużo wyższą stawką za wykonywanie swoich usług, niż wybrane przez władze miasta Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Konsorcjum chce za odbiór śmieci niemal 17 milionów złotych, a LPGK 6,5 mln zł.

Józef Wasinkiewicz, prezes LPGK powiedział: "Nie będę komentował sprawy, bo zajmie się nią Krajowa Izba Odwoławcza. Chce tylko zaznaczyć, że nasza oferta została przygotowana bardzo rzetelnie. Przygotowujemy się do normalnej pracy od 1 lipca i odbioru śmieci z terenu miasta".

Czytaj też: Nie wszystkie gminy zdążą z przetargami na śmieci

Decyzja KIO w sprawie Legnicy zapadnie 13 czerwca. Na razie rzecznik prasowy prezydenta Legnicy nie chce powiedzieć, co zrobią władze miasta, jeśli przetarg zostanie unieważniony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.