Fotoradary to złoty interes

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy Rzeczpospolita
  • 07-04-2012
  • drukuj
Już milion złotych zarobiły fotoradary ustawione na warszawskim Mokotowie. Straż miejska chce kupić więcej tych urządzeń.
Fotoradary to złoty interes

Straż miejska uważa, że urządzenia doskonale się sprawdziły, dlatego chce zakupić cztery kolejne, bo te na Dolnym Mokotowie są tylko wypożyczone na trzy miesiące – pisze „Życie Warszawy Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Mandaty cerują dziury w budżecie

W ciągu dwóch tygodni ma zostać ogłoszony przetarg. Jeden taki fotoradar trafi na skrzyżowanie przy al. Sikorskiego i Witosa na stałe, a trzy pozostałe mają się znaleźć na skrzyżowaniach przy Batorego/Niepodległości, Fieldorfa/Ostrobramska oraz Grójecka/Korotyńskiego.

W kwietniu straż chce ogłosić przetarg na zakup siedmiu stałych fotoradarów. Pojawią się na: na Puławskiej przy Kuropatwy, Przyczółkowej przy Pałacowej, Radzymińskiej przy Bystrej, al. Krakowskiej przy 17 Sierpnia, Górczewskiej przy Budy, na Wybrzeżu Kościuszkowskim przy wyjeździe z tunelu (między Solcem a Karową) oraz przy Powstańców Śląskich 266 – informuje „Życie Warszawy Rzeczpospolita”.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

@dajan55 Dokładnie! w 100% zgadzam się z tym co piszesz. Montują fotoradary żeby zarobić a nie żeby poprawić bezpieczeństwo! Dodatkowo zauważyłem że przyczyną 90% wypadków jest nadmierna prędkość i brawura, reszta to pijani kierowcy, zła pogoda albo zaśnięcie czy zmęczenie kierowcy... ...oczywi...ście tak wpisują w dokumentach policjanci, tylko że ile z tych wypadków było spowodowane: dziurami, koleinami, brakiem poboczy (potrącenia), brakiem oświetlenia, złego oznakowania, czy poprostu słabą infrastrukturą (drogi krajowe to jednopasmowe kiszki zapchane przez ciężarówki i transport lokalny). Ręce opadają z niecierpliwością czekam na rządy specjalistów a nie koleżków... rozwiń

biedny kierowca, 2012-04-11 18:29:30 odpowiedz

Jestem kierowcą i wiem że noga do gazu bardzo się przykleja a kierowców trzeba temperować mandatami ,ale wykorzystywanie radarów jako żródła dochodu gmin jest niemoralne - w związku z tym pytanie !. Ile pieniędzy z mandatów uzbieranych z radarów poszło bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa na drodz...e , ulicy !? rozwiń

dajan55, 2012-04-10 09:34:44 odpowiedz

I tylko i wyłącznie o ten skarb , o gminną skarbonkę chodzi ! To niema nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze , pod jakim to hasłem mydli się oczy ludziom , jest to .......dziesiaty podatek nakładany na bardzo liczne grono użytkowników samochodów .

wtf, 2012-04-10 08:45:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE