PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusz Mieszkań na Wynajem, BGK: mieszkania do wynajęcia w Katowicach

  • pap/pt    12 października 2015 - 12:00
Fundusz Mieszkań na Wynajem, BGK: mieszkania do wynajęcia w Katowicach

Mieszkania na wynajem mają powstać w Katowicach w 2017 roku

Katowice dołączyły do miast, w których BGK podejmuje inwestycje w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Bank zapowiada zakończenie budowy i prac wykończeniowych mieszkań przy ulicy gen. Pułaskiego na II kwartał 2017.
Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) to inicjatywa podjęta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, która ma zwiększyć liczbę ofert mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Do tej pory mieszkania w ramach FMnW można było wynająć w Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie i Krakowie.

Czas na Katowice

W budynku przy ul. Gen. Pułaskiego znajduje się 146 mieszkań o powierzchni od 33 m kw. do 85 m kw. Budynek będzie posiadał 9 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną - garażową. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone "pod klucz". Na parterze do zagospodarowania będą lokale usługowe.

"Katowice to niezwykle szybko rozwijające się pod względem gospodarczym i kulturalnym miasto. Zainicjowane i zrealizowane tam w ostatnich latach inwestycje sprawiają, że Katowice to trafiona lokalizacja dla młodych i dynamicznych osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie chcemy kierować ofertę najmu naszych mieszkań" - podkreśla prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński.

600 mieszkań do końca 2015 r.

W lipcu BGK zapowiadał, że do końca 2015 roku chce mieć ok. 600 mieszkań w ramach programu FMnW, a do końca 2018 r. - 5545. 2797 z nich BGK planuje zakupić w 2017 r. 

BGK poinformował, że zakontraktowano inwestycje na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, a także we Wrocławiu i Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.