Fundusz Mieszkań na Wynajem, BGK: mieszkania do wynajęcia w Katowicach

Katowice dołączyły do miast, w których BGK podejmuje inwestycje w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Bank zapowiada zakończenie budowy i prac wykończeniowych mieszkań przy ulicy gen. Pułaskiego na II kwartał 2017.
Fundusz Mieszkań na Wynajem, BGK: mieszkania do wynajęcia w Katowicach
Mieszkania na wynajem mają powstać w Katowicach w 2017 roku

Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) to inicjatywa podjęta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, która ma zwiększyć liczbę ofert mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Do tej pory mieszkania w ramach FMnW można było wynająć w Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie i Krakowie.

Czas na Katowice

W budynku przy ul. Gen. Pułaskiego znajduje się 146 mieszkań o powierzchni od 33 m kw. do 85 m kw. Budynek będzie posiadał 9 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną - garażową. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone "pod klucz". Na parterze do zagospodarowania będą lokale usługowe.

"Katowice to niezwykle szybko rozwijające się pod względem gospodarczym i kulturalnym miasto. Zainicjowane i zrealizowane tam w ostatnich latach inwestycje sprawiają, że Katowice to trafiona lokalizacja dla młodych i dynamicznych osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie chcemy kierować ofertę najmu naszych mieszkań" - podkreśla prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński.

600 mieszkań do końca 2015 r.

W lipcu BGK zapowiadał, że do końca 2015 roku chce mieć ok. 600 mieszkań w ramach programu FMnW, a do końca 2018 r. - 5545. 2797 z nich BGK planuje zakupić w 2017 r. 

BGK poinformował, że zakontraktowano inwestycje na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, a także we Wrocławiu i Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE