Fundusz Mieszkań na Wynajem cieszy się powodzeniem

Jak informuje prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński, około 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem.
Fundusz Mieszkań na Wynajem cieszy się powodzeniem
Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali. Fot. Pixabay.com

Fundusz zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali. Wśród wynajmujących znajdują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i single oraz seniorzy.

Fundusz ma do końca 2020 roku dostarczyć ok. 20 tys. mieszkań na wynajem. Są one wykończone w dobrym standardzie, z wyposażoną łazienką i kuchnią, a w przypadku lokali w Piasecznie także w pełni umeblowane. Czynsz zależ od wielkości mieszkania, lokalizacji oraz ceny, za jaką Fundusz Mieszkań na Wynajem nabył nieruchomość. W ramach współpracy oferowane jest również całodobowe wsparcie najemcy przez Centrum Obsługi Klienta i zarządcę budynku.

W I kw. br. do oddania przygotowywana jest inwestycja w Krakowie (45 mieszkań). Ponad 100 mieszkań zostanie oddanych najemcom we Wrocławiu, 229 mieszkań w Warszawie oraz 146 mieszkań w Katowicach. Inwestycja we Wrocławiu oraz w Warszawie będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 roku. Mieszkania w Katowicach będą gotowe dla najemców nieco później – w II kwartale 2017 roku. Planowane są także inwestycje w Łodzi.

2015 rok Fundusz zamknął liczbą zakontraktowanych 2 400 mieszkań, z czego 380 zostało już oddanych do wynajmu, kolejnych 1 071 jest już zakupionych, a 949 jest w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej. Mieszkania udostępnione najemcom znajdują się w Poznaniu, aglomeracji warszawskiej (w Piasecznie) oraz w Gdańsku na terenie osiedla Browar Gdański.

Umowa z najemcą zawierana jest na okres do 4 lat, jednak większość zawarta jest na ok. 2 lata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Fundusz dla deweloperów - najemcy płacą ceny rynkowe Po co więc gmatwać w "gospodarce rynkowej"?

obs1248, 2016-02-08 16:05:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE