PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusz Mieszkań na Wynajem dotarł do Gdańska

  • PAP    4 maja 2015 - 20:56
Fundusz Mieszkań na Wynajem dotarł do Gdańska
W 2016 r. na terenie kompleksu "Browar Gdański" Fundusz udostępni na wynajem 134 mieszkania (flickr.com/Stewart Leiwakabessy)

Finansowany ze środków państwowego banku BGK Fundusz Mieszkań na Wynajem kupi budynek w Gdańsku Wrzeszczu. To kolejna, po Poznaniu, inwestycja Funduszu.
Nowa inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem zlokalizowana jest w Gdańsku Wrzeszczu, przy ulicy Kilińskiego 1, i stanowi II etap projektu obejmującego zespół mieszkalno-usługowy "Browar Gdański". Na jego terenie znajdują się budynki po nieczynnym browarze, z których część wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. Nieruchomość, będąca obecnie w trakcie budowy, swoją architekturą będzie nawiązywała do zabytkowego otoczenia. Zakończenie prac budowlanych i wykończeniowych zaplanowane jest na koniec 2015 roku.

Fundusz Mieszkań na Wynajem już podpisał umowę kupna nieruchomości od polskiego dewelopera - Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. "Zainwestowaliśmy w nieruchomość będącą obecnie w trakcie budowy. Po zakończeniu budowy, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie oraz wykończeniu lokali nastąpi finalizacja umowy nabycia nieruchomości" - przyznaje prezes BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz chce, by mieszkania na wynajem zostały udostępnienie najemcom w pierwszym kwartale 2016 r.

W budynku znajdą się 134 mieszkania, w tym: 16 jednopokojowych, 70 dwupokojowych, 34 trzypokojowe i 14 czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 96 metrów kwadratowych. Wszystkie będą wykończone pod klucz, z kuchniami i łazienkami wyposażonymi w meble oraz sprzęt AGD. Zainteresowani będą mieli także możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej.

Mieszkania na wynajem w Gdańsku Wrzeszczu

"Duża różnorodność mieszkań, od kawalerek po czteropokojowe apartamenty, sprawia, że oferta mieszkań do wynajęcia w Gdańsku będzie atrakcyjna dla wielu grup: młodych ludzi, chcących zamieszkać w pierwszym, samodzielnym mieszkaniu, rodzin z dziećmi, czy na przykład menadżerów, szukających mieszkania na czas trwania kontraktu" - mówi prezes BGK Nieruchomości.

Jak dodaje w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się stacja PKP Gdańsk Wrzeszcz. Położenie to zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą Trójmiasta oraz stanowi ważny węzeł komunikacyjny, w obrębie którego zlokalizowane są liczne miejsca pracy, placówki zdrowia, punkty handlowo-usługowe czy rozrywkowe. W okolicy "Browaru Gdańskiego" powstaje także centrum handlowe, którego otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2016 roku.

"Nasza inwestycja w Gdańsku Wrzeszczu ma unikatowy charakter, łączy w sobie historię z nowoczesnością. Jest ciekawa pod względem architektonicznym oraz atrakcyjna, jeśli chodzi o lokalizację, która gwarantuje łatwe i szybkie dotarcie do najważniejszych obiektów całego Trójmiasta. Jestem przekonany, że spotka się z dużym zainteresowaniem najemców" - ocenia Słowiński.

Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz wystarczy przejść pomyślnie procedurę weryfikacji finansowej i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń.

Budynek w Gdańsku to druga inwestycja BGK Nieruchomości. Pierwszy budynek Fundusz kupił w Poznaniu. Znajdują się w nim 124 mieszkania, które już zostały udostępnione najemcom.

Fundusz Mieszkań na Wynajem (Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN - PAP) powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego celem jest zwiększenie dostępności lokali na wynajem w Polsce. Za inwestycje w ramach programu oraz za proces związany z wynajmem mieszkań odpowiada spółka BGK Nieruchomości S.A. Jedynym inwestorem w Funduszu Mieszkań na Wynajem jest BGK. Fundusz działa na zasadach komercyjnych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych.

Pod koniec kwietnia prezes banku BGK Dariusz Kacprzyk zapowiedział, że w tym roku państwowy bank przeznaczy na inwestycje realizowane w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem 1 mld. zł. Informował wtedy, że tegoroczne inwestycje będą ulokowane w Trójmieście i Krakowie. "Wniosek dotyczący kolejnej emisji certyfikatów, jest w tej chwili już w obiegu. Ta kwota będzie przeznaczona na inwestycje na różnym etapie zaawansowania. Do końca roku powinniśmy dojść do 1000 mieszkań" - zapowiedział Kacprzyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.