Fundusz potwierdził dotację i zaprezentował logo

  • AW/wfosgw.poznan.pl
  • 18-10-2011
  • drukuj
Nawet 44 mln zł dofinansowania z WFOŚiGW może dostać Środa Wielkopolska na rozbudowę kolektorów sanitarnych i deszczowych.
Fundusz potwierdził dotację i zaprezentował logo
Ministerstwo Środowiska wydało potwierdzenie Instytucji Pośredniczącej w sprawie przyznania dofinansowania z Funduszu Spójności na realizację projektu pn.: Rozbudowa kolektorów sanitarnych i deszczowych z odbudową ulic w aglomeracji Środa Wielkopolska, którego beneficjentem jest gmina Środa Wielkopolska.

 Uroczyste przekazanie potwierdzenia odbyło się w obecności Hanny Grunt – Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW, Marii Olejniczak – Skarbnika Gminy Środa Wielkopolska. W trakcie spotkania zaprezentowano również nowe logo i stronę internetową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Projekt „Rozbudowa kolektorów sanitarnych i deszczowych z odbudową ulic w aglomeracji Środa Wielkopolska” realizowany będzie na terenie aglomeracji Środa Wlkp. W planach tej inwestycji jest budowa ok. 13,6 km kanalizacji sanitarnej (w tym 13,3 km w ramach modernizacji kanalizacji ogólnospławnej). Dzięki przedsięwzięciu do wybudowanej sieci kanalizacyjnej zostaną podłączone 2 637 osoby (z czego 2 577 do sieci wybudowanej w wyniku rozdziału kanalizacji ogólnospławnej), a poziom skanalizowania aglomeracji wyniesie 90%.

Podczas spotkania z dziennikarzami prezes Poślednia przedstawiła też niektóre aspekty zmiany wizerunku poznańskiego funduszu. Nowe logo nawiązuje do planety Ziemia i jej trzech naturalnych składników: powietrza, wody i ziemi. Strona internetowa stała się narzędziem o wiele bardziej interaktywnym i doradczym. Można na niej znaleźć dokumenty niezbędne do realizacji umów, ale też dane i ciekawostki związane z działalnością funduszu, a także filmy, programy i zdjęcia, które popularyzują jego działalność.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE