PARTNER PORTALU
  • BGK

Furgalski: ARP przejmie Przewozy Regionalne

  • Bartosz Dyląg    18 września 2014 - 17:07
Furgalski: ARP przejmie Przewozy Regionalne

- Z informacji kuluarowych wynika, że Agencja Rozwoju Przemysłu przejmie kontrolę nad Przewozami Regionalnymi - powiedział "Portalowi Samorządowemu" Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR.
Adrian Furgalski jest gościem odbywającego się w Białymstoku Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Zapytaliśmy go o przyszłość Przewozów Regionalnych. Z jego informacji wynika, że PR mają być przejęte przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Czytaj też: Marszałkowie podpisali list intencyjny ws. Przewozów Regionalnych

W ubiegłym roku Przewozy Regionalne przyniosły około 50 mln zł straty. Do tej pory pod uwagę brane były dwa warianty dalszego funkcjonowania spółki. W pierwszym - przygotowanym przez związkowców - zakłada się powrót do stanu sprzed 2008 r., kiedy spółkę przekazano samorządom województw. Oznaczałoby to ponowną nacjonalizację Przewozów Regionalnych. W drugim województwa założą własne spółki regionalne, do których trafi majątek Przewozów Regionalnych i pracownicy tej spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Pan Samochodzik, 2014-09-19 12:15:37

    Publiczny transport zbiorowy musi być 1. doceniony 2) koordynowany centralnie. Komunikacja drogowa i kolejowa muszą się uzupełniać Zbyt wiele jest tu aspektów społecznych, ekonomicznych i środowiskowych, żeby pozostawić to partykularnym interesom małych grup i pazernemu "wolnemu rynkowi". ...Brak polityki w tej ważnej sprawie doprowadził to do tego, że Polska rozpatrywana jest teraz jako złomowisko Europy,  rozwiń