PARTNER PORTALU
  • BGK

Futsal na komisji Rady Miasta

  • m-ce24.pl (Michał Mistewicz)    24 stycznia 2011 - 21:30

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miasta Mysłowice radni zostali poinformowani na temat współpracy MOSiR oraz klubu piłki halowej FC Jango.
Jak wiadomo klub ten wyraził chęć powrotu do Mysłowic, jednak wciąż nierozwiązane zostały sprawy starych rozliczeń z miastem.

Według obecnej na posiedzeniu dyrektorki MOSiR Elżbiety Zając, właśnie dzisiaj doszło do podpisania końcowych załączników do umowy, dzięki której mają odbyć się w tym tygodniu dwa mecze zespołu w Hali na Bończyku. Dyrektorka podkreśliła, że właściciel klubu ubezpieczył imprezę oraz wpłacił wymaganą kwotę. Co ciekawe, wobec zmiany przepisów ustawy o imprezach masowych, właściciel klubu zadeklarował, że mecze nie będą miały charakteru imprezy masowej, więc możliwa ilość widzów będzie ograniczona.

Elżbieta Zając pytana przez radnych o możliwość dalszej współpracy stwierdziła, że na razie trwają rozmowy o możliwość treningów zespołu. Jednak ponieważ obłożenie zajęciami odbywającymi się w Hali Sportowej jest spore, potrzeba tutaj spokojnej analizy, jak pogodzić wymagania FC Jango z dotychczasowym planem.

W czasie posiedzenia, radni pytali także o wysokość zadłużenia zespołu chcącego powrócić do Mysłowic wobec MOSiR. Wiceprezydent Grzegorz Brzoska określił te zobowiązania na około 14 tysięcy zł kwoty podstawowej i około 4 tysięcy złotych odsetek od tego zadłużenia. Dyrektorka MOSiR dodała, że kwoty te dotąd nie zostały uregulowane i sprawa jest w tej chwili w rękach prawnika. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.