PARTNER PORTALU
  • BGK

Gaz łupkowy, Chałupka: Czas łupków Polsce się skończył

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 06:48
Gaz łupkowy, Chałupka: Czas łupków Polsce się skończył
San Leon zwrócił ostatnie koncesje łupkowe (fot.shutterstock)

San Leon zwrócił Ministerstwu Środowiska dwie ostatnie koncesje łupkowe z polskiego portfolio - Szczawno oraz Gdańsk W., gdzie jest odwiert Lewino.
Niegdyś jeden z największych entuzjastów poszukiwania w Polsce gazu łupkowego zwrócił państwu dwie ostatnie koncesje - informuje "Puls Biznesu", odnosząc się do spółki San Leon.

Jak podaje gazeta, w środę 29 listopada San Leon zwrócił Ministerstwu Środowiska dwie ostatnie koncesje łupkowe z polskiego portfolio - Szczawno oraz Gdańsk W., gdzie jest odwiert Lewino. Według "Rz" San Leon mógł na nich pracować aż do 2020 r., ale nie znalazł partnera zainteresowanego takim projektem.

Czytaj też: Wydobywanie gazu łupkowego będzie łatwiejsze

"Czas łupków Polsce się skończył" - ocenia w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Paweł Chałupka, szef polskiej spółki San Leon.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-12-01 09:30:15

    Jak zawsze, wpierw medialna żydowska hucpa, a potem jak zawsze - Karlino II. Nikt nie zająknął się, że pokłady gazowych łupków mieszczą się średnio 2,5 do 4 km pod ziemią, że struktura geologiczna wymaga trochę innej techniki itp. Ale to szczegóły o których Polacy zapominają, bo jakoś to będzie! Nie... nasza kasa, nie nasz cyrk! Jak bardzo jesteśmy skażeni bolszewicką bylejakością? Jak bardzo Rosjanie delegowani do Polski zmienili nas w bezmyślną, ślepą, głuchą na argumenty i prawdę masę! To jest nasza główna tragedia,inne to tylko pikuś  rozwiń