PARTNER PORTALU
  • BGK

Gazoport zamieni Świnoujście w jedno z najbogatszych polskich miast

  • PAP/Metro    4 grudnia 2014 - 07:50
Gazoport zamieni Świnoujście w jedno z najbogatszych polskich miast
Świnoujście (fot.wikipedia.org/Schnurzipurz)

Strategiczny dla całej Polski gazoport zamieni 38-tysięczne Świnoujście w jedno z najbogatszych polskich miast. Mieszkańcy już czują przedsmak dobrobytu.
Świnoujski gazoport to inwestycja strategiczna dla Polski. Jego uruchomienie – zapowiadane na 2015 rok, prace już są na finiszu – ma nas uniezależnić od dostaw gazu z Rosji. Na szybki koniec prac najbardziej liczy samo Świnoujście, bo terminal przyniesie im gigantyczne wpływy z tytułu podatku od nieruchomości - co roku 35-40 mln zł, a po rozbudowie nawet ponad 50 mln zł – czytamy w „Metrze”.

38-tysięczne miasto już dziś ma się nieźle. Turystyka i handel z Niemcami powodują, że bezrobocie wynosi tam tylko 5 proc. Ale wraz z pierwszym przelewem od Gazoportu w styczniu 2016 r. miasto stanie się jednym z najzamożniejszych w kraju. Niemal każdą złotówkę miasto już zapisało w wieloletnim planie rozwoju.

Znalazły się w nim również: budowa bulwaru, przebudowa głównych arterii, placów i przystani jachtowej, nowe drogi rowerowe i kąpieliska, sala widowisko-sportowa, ośrodek sportowo-rekreacyjny, obwodnica miasta, system parkingów, ekoautobusy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.