PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: 100 mieszkań komunalnych już po remoncie. Do końca roku będzie ich 300

  • KDS    14 sierpnia 2017 - 08:28
Gdańsk: 100 mieszkań komunalnych już po remoncie. Do końca roku będzie ich 300
Do końca roku Gdańsk wyremontuje 300 mieszkań komunalnych (fot. gdansk.pl)

Do końca roku w Gdańsku wyremontowanych zostanie 300 lokali komunalnych. Za prace remontowe odpowiadają m.in. członkowie Grupy Remontowej powstałej w GZNK. To 64 pracowników rekrutowanych z PUP w Gdańsku.
W Gdańskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych, poza pionem technicznym, działa Grupa Remontowa, którą tworzą osoby rekrutowane z PUP w Gdańsku. Obecnie GR zatrudnia 64 pracowników. W roku 2016 wyremontowali oni 55 lokali mieszkalnych oraz 3 użytkowe. Dzięki nim całkowitą renowację przeszło również 17 lokali użytkowych oraz mieszkań zalanych podczas ubiegłorocznej ulewy. 

W sumie wraz z ekipami zatrudnionymi przez GZNK, w mieście wyremontowano w tym roku już sto lokali. Na tym nie koniec. Bowiem w trakcie remontu jest obecnie jeszcze około 50 pomieszczeń, a kolejne 30 w trakcie postępowań przetargowych. Według planu założonego przez GZNK do końca roku zostanie wyremontowanych łącznie 300 lokali. 

Poza kompleksowymi remontami mieszkań, GR odnawia również m.in. schody, chodniki, a także piwnice. Pomaga ponadto przy remontach świetlic i pomieszczeń w placówkach oświatowych.

- W ubiegłym roku wspomogła również w drobnych pracach remontowych w lokalach należących do NGO-sów znajdujących się na terenie Gdańska. Grupa była również inicjatorem nasadzeń przy ul. Kaplicznej. Prowadzi konserwacje i pogotowie lokatorskie na terenie BOM8. Na bieżąco remontuje place zabaw oraz wymienia piasek w piaskownicach na terenach administrowanych przez GZNK - wymieniają urzędnicy. 

Dodatkowo GR rozpoczęła współpracę z Centrum Integracji Społecznej Gdańsk. Dzięki temu stałą pracę znalazło 7 osób będących podopiecznymi CIS, działającego pod egidą Fundacji Brata Alberta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.